ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Protest rolników w regionie tarnowskim. Gdzie spodziewać się utrudnień

Zablokowanie mostów w Szczucinie oraz Borusowej, a także częściowy paraliż głównych dróg w Tarnowie zapowiadają rolnicy z regionu tarnowskiego.

Zgłoszony został protest rolników regionu tarnowskiego w którym zapowiedziane zostały między innymi częściowe zablokowanie mostów nad Wisłą w Szczucinie i Borusowej z pewnością utrudni kierowcom przejazd drogami wojewódzkimi na północ. To z kolei spowoduje paraliż Szczucina i innych miejscowości. Z tego tez względu policjanci z Tarnowa będą proponować alternatywne rozwiązania dla kierowców, którzy w piątek 9.02.2024 roku w godzinach 9:00 do 17:00 będą chcieli przejechać w kierunku północnym.

Zapowiedz przejazdu ciągników i maszyn rolniczych w Tarnowie i regionie tarnowskim ma polegać na powolnym przemieszczaniu się wytyczoną trasą, biegnącą od Niecieczy i dalej do Żabna, Niedomic, Ilkowic Łęgu Tarnowskiego i Tarnowa. Następnie ulicami Mroźną, Kryształową, Spokojną, Błonie, Al. Jana Pawła II, Słoneczną, Bł. Ks. Romana Sitko, Słowackiego, Szkotnik, Krakowską, Czerwoną, Czerwonych Klonów, Kwiatkowskiego, Witosa do Wierzchosławic drogą 975 w kierunku ronda za autostradą A4, następnie drogą wzdłuż autostrady do drogi 973, na rondzie w kierunku Wierzchosławic, drogą 975 do Radłowa, Biskupice Radłowskie, Żabno, Nieciecza.

W tym czasie policjanci wydziałów; ruchu drogowego oraz prewencji będą zabezpieczać kolumnę tych pojazdów zapewniając bezpieczeństwo innych uczestników ruchu w tym pieszych, a także czuwać na płynnością przejazdy kolumny protestujących rolników.

Zwracamy się z prośbą o wybór alternatywnych tras przejazdu w czasie trwania protestu, a także zachowanie spokoju i zwracanie uwagi na policjantów kierujących ruchem.

policja.gov.pl

Fot. Maciej Mazur

blank

Podobne artykuły

Back to top button