ADV
Wiadomości

Przebudowa ulicy Zacisze

Wiosną przyszłego roku rozpocznie się przebudowa ulicy Zacisze w Brzesku. Urząd Miejski pozyskał na to zadanie dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych będącego w gestii Ministerstwa Infrastruktury. Całkowity koszt inwestycji to blisko 1,2 miliona złotych przy dotacji wynoszącej 50 procent tej kwoty.

Szeroki jest zakres zaplanowanych prac. Położona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa na odcinku o długości 430 metrów, wybudowany też będzie 70-metrowy chodnik z brukowej kostki, (z tego samego materiału mają być też wykonane zjazdy do każdej posesji), a przeciwległe do chodnika pobocze pokryje utwardzająca kostka betonowa, tworząc tzw. bezpiecznik. Budowlany projekt przewiduje również budowę kanalizacji deszczowej o długości 360 metrów.

– Fundusz Dróg Samorządowych to realne narzędzie pozwalające poprawić bezpieczeństwo i jakość gminnych dróg. Satysfakcjonujące jest to, że potrafimy skutecznie pozyskiwać z tego źródła środki na realizację ważnych dla naszych mieszkańców inwestycji – mówi burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.

W ostatnich dwóch latach Urząd Miejski czterokrotnie sięgał po dotacje z FDS, dzięki czemu zrealizowano inwestycje na Pomianowskim Stoku (dwa etapy zaplanowanych w tym miejscu prac), a także na ulicy Odrodzenia i Wakacyjnej. Kolejną jest przebudowa ulicy Zacisze. Imponujące jest tempo, w jakim zostały przeprowadzone działania zmierzające do rozpoczęcia realizacji tego zadania. W lipcu br. Minister Infrastruktury ogłosił nabór uzupełniający dotyczący podziału środków z tego funduszu. Urząd Miejski stosowny wniosek złożył we wrześniu, w pierwszych dniach listopada otrzymał informacje o przyznanej dotacji, dzięki czemu natychmiast przystąpiono do rozstrzygnięcia przetargu mającego wyłonić wykonawcę.

 

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button