ADV
KulturaPowiat BocheńskiWiadomości
Trending

Przed nami muzyczna integracja …

Anna Dymna, Grażyna Łobaszewska, Anna Rusowicz, Justyna Steczkowska, Alicja Węgorzewska, Janusz Radek, Maurycy Polaski i oczywiście Marek Piekarczyk to Jurorzy 17. Małopolskiego Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”, który w dniach 22 – 24 maja odbędzie się w Bochni. Wystąpią utalentowani  muzycznie uczestnicy połączeni w integracyjne duety. Wykonawcom towarzyszyć będzie Festiwalowa Orkiestra pod kierownictwem Adama Jarzmika.

Festiwal to wydarzenie artystyczne skierowane do osób z niepełnosprawnościami oraz zdrowych rówieśników. Motywem przewodnim jest muzyka. Wystąpią uczestnicy z Polski, Niemiec, Ukrainy i Gruzji.

Kwalifikacje odbywają się na podstawie nadesłanych nagrań wideo, następnie uczestnicy są łączeni w tzw. integracyjne muzyczne duety (osoba niepełnosprawna – zdrowy rówieśnik). W parach, już w Bochni podczas warsztatów przygotowują wspólnie piosenkę, którą trzeciego dnia prezentują przed publicznością.

Festiwal rozpocznie wydarzenie pn. „Muzyka w Koronie Ziemi”… czyli spotkanie z Piotrem Pogonem, który mimo amputowanego płuca wspólnie z niewidomym Łukaszem Żelechowskim zdobyli górę Aconcagua – najwyższy szczyt Andów i Ameryki Południowej, należący do „Korony Ziemi”, liczący 6962 m n.p.m.

Muzyczną puentą będzie recital Justyny Steczkowskiej, pełny niespodzianek… ale o tym dopiero – jak mówią organizatorzy – dowiedzą się Państwo podczas rozpoczęcia festiwalu, czyli 22 maja o godz. 18.00.

Na pewno warto też przyjść na przesłuchania konkursowe, które rozpoczną się o godzinie 11.00, w piątek 24 maja. Festiwalową Galę zaplanowano na 24 maja o godz. 18.00. Publiczność będzie mogła posłuchać Laureatów i Jurorów.

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w Hali Widowiskowo – Sportowej. Wstęp wolny.

Patronat Honorowy: Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser – Duda.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Wizytówki Małopolski”.

Partnerem Głównym jest Województwo Małopolskie.

Organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci”.

Współpraca: Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. ks. J. Twardowskiego w Bochni.

Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Współfinansowanie: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Złoty Sponsor: Dandav

Sponsor Generalny: Powiat Bocheński

Sponsor Wiodący: F.H.U. Dariusz Brzegowy

Sponsor wspierający: KATMANDU Meble

Sponsor: Miasto Bochnia, MPL Services, Galeria Rondo, Air Tech Bud, Regis Food Technology, IGLOO, Farmer – Łukasz Kłósek, Hotel SUTORIS, Społem PSS, KOMPUTERIA, Planeta Kawy, Hotel Zalesie, Art Sklep – Bogdan Burski, MDK, MOSiR, BZUK, CamLew Studio, Hotel Panorama, Kopalnia Soli, Foto Atelier Famielec, Gospoda nad Rabą, Studio Akces, Wydawnictwo REGIS, EKOMBUD.

IB

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button