Sport

Przemysław Bury odchodzi z CANPACK Okocimski Brzesko

Zimowa przerwa to czas gdzie zawodnicy zaczynają przygotowywać się do rundy rewanżowej, w której celem jest jak najlepsze miejsce na koniec sezonu. To również czas transferów zarówno z Klubu jak i do Klubu. Okres ten zaczynamy od rozstania się z zawodnikiem Przemysławem Burym, który kończy swoją przygodę w CANPACK Okocimski Brzesko. Od nowej rundy zawodnik będzie reprezentował barwy naszego ligowego rywala GKS Drwinia.

Przemysław Bury w „biało-zielonych” barwach rozegrał 80 ligowych spotkań, w których strzelił  18 bramek. Najczęściej bo 10-krotnie trafiał do bramki rywali w sezonie 2017/2018, kiedy to wywalczył z drużyną awans do IV ligi. Na swoim koncie ma również 13 żółtych kartek oraz jedną czerwoną.

„Spędziłem w Okocimskim 3 lata, które wspominam bardzo pozytywnie. Poznałem tu wiele nowych osób, z niektórymi się zaprzyjaźniłem, więc myślę że to jest najfajniejsze. Sportowo zdobyliśmy z drużyną awans do 4 ligi i uważam, że był on Klubowi bardzo potrzebny. Moim zdaniem Okocimski nie powinien grać niżej niż III liga i myślę, że w przyszłości będzie miało to miejsce. Mój najlepszy sezon jak tu rozegrałem? Uważam, że to był ten w którym jako beniaminek 4 ligi skończyliśmy sezon na 7 miejscu w ligowej tabeli. Warto również wspomnieć, że w sezonie w którym awansowaliśmy nie przegraliśmy żadnego z meczów. „- podsumowuje Przemysław Bury.

Oprócz propozycji z Drwini, zawodnik dostał również inne oferty, jednak oferta GKS-u była najbardziej konkretna.

-„Dostałem kilka propozycji zmiany klubu, ale Drwinia była najbardziej konkretną drużyną i dlatego taka jest moja decyzja. Wpły na moją decyzję miał również fakt, że trenerem Drwini jest Rafała Polich, którego znam właśnie z gry z Okocimskiego. Dobrze mi się z nim współpracowało, uważam że na boisku również się broniłem swoją postawą i jestem przekonany że i teraz tak będzie.

Na pytanie o mecz pomiędzy CANPACK Okocimski Brzesko, a GKS Drwinia zawodnik odpowiedział:

-„Osobiście uważam że Drwinia znajdzie się w pierwszej 10-tce bo są na to szanse i do takiego meczu być może może nie dojdzie. Jeśli się on jednak odbędzie prawdopodobnie w nim nie wystąpię, jednak nie mam już na to wpływu.”

Przemek wierzy w swoich byłych kolegów i uważa, że są oni wstanie utrzymać się na szczeblu IV-ligowym.

-„Znam tych chłopaków oraz Trenera i jestem przekonany, że wykonają odpowiednią pracę w tym okresie. Osobiście jestem spokojny i mogę każdego zapewnić, że ta drużyna się utrzyma.

Nie żegnam się lecz rozstaje i jestem przekonany, że w przyszłości tu wrócę.”

Przemkowi dziękujemy za godne reprezentowanie barw CANPACK Okocimski Brzesko oraz życzymy dalszych sportowych sukcesów.

okocimski.com

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast