ADV
Wiadomości

Rekordowa harcerska kwesta dla Marcelka Kubali

W miniony weekend harcerze ze Szczepu Czarnego z Jadownik zorganizowali zbiórkę pieniężną w ramach akcji „Harcerze Marcelkowi”. Zaangażowało się w nią w sumie 51 harcerzy i instruktorów szczepu, którzy kwestowali do 25 puszek. Zebrana kwota jest rekordową w historii szczepowych akcji charytatywnych, a stała się faktem mimo, iż ze względu na wiek większości dzieci i obostrzenia zaangażowano do niej tylko 40% stanu osobowego jednostki.

– Gorące podziękowania pragniemy przekazać kierownictwom i pracownikom sklepów: Śnieżka, Inter Marche, Spaar w Jadownikach, Groszek w Jadownikach, Hitpol w Szczepanowie, Delikatesy w Sterkowcu, Tomdek w Wokowicach, PSB Mrówka w Dębnie i Majster w Brzesku za to, że przyjęliście nas pod swój dach i nie kazaliście marznąć na zewnątrz. Dziękujemy za gorącą herbatę, za ciasteczka, drożdżówki, a przede wszystkim za ogromną życzliwość z Państwa strony! No i dziękujemy, że na Was zawsze możemy polegać i wspieracie wszystkie nasze akcje charytatywne! Zebrana kwota to również Państwa zasługa – mówi phm. Bartłomiej Turlej.

Prowadzona przez harcerzy akcja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony mieszkańców.

– Na koniec podziękowania dla Darczyńców! Dla wszystkich, którzy wzięliście udział w akcji zapełniania naszych puszek! Za każdą złotówkę i za tą pięćsetkę również! Dziękujemy za olbrzymią hojność i za zaufanie. W najbliższych dniach cała zebrana kwota zostanie wpłacona na konto bankowe rodziców Marcelka i mamy nadzieję pomoże w leczeniu chłopca – dodaje phm. Bartłomiej Turlej.


phm. Bartłomiej Turlej

Podobne artykuły

Back to top button