Wiadomości

Przewoził dziecko mając ponad 2 promile

Dąbrowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę chryslera. Mężczyzna miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. 37-latek, wsiadając za kierownicę, zaryzykował nie tylko swoje życie, ale również życie swojego 3,5-letniego dziecka.

Pomimo licznych kontroli trzeźwości, nadal zdarzają się osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu. Do jednego z takich zdarzeń, które świadczy o bezmyślności kierowcy, doszło w sobotę 16 maja 2020 r. w Dąbrowie Tarnowskiej około godziny 16.00. na ul. Zazamcze. Uwagę mundurowych przykuł sposób jazdy kierującego mężczyzny, który wskazywał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu.

37-letni mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy z dąbrowskiej „drogówki”. Badanie alkomatem wykazało, że posiada w organizmie ponad 2 promile alkoholu, a w samochodzie na tylnym siedzeniu przewoził w foteliku 3,5-letnie dziecko. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Małoletni pasażer został przekazany pod opiekę członkowi rodziny.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek, przestrzeganie przepisów oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

malopolska.policja.gov.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast