Wiadomości

Mieszkańcy Brzeska ruszyli do fryzjerów!

Po blisko 2 miesiącach mieszkańcy Brzeska, podobnie jak i mieszkańcy innych zakątków Polski ruszyli tłumnie do fryzjerów. Efektem są długie kolejki przed lokalami – tak jak np. przed jednym z salonów fryzjerskich w Brzesku. Od poniedziałku 18 maja 2020 r. salony fryzjerskie mogły wznowić działalność, po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Jednak zarówno pracownicy, jak i klienci muszą teraz przestrzegać szeregu obostrzeń, które zapewnią bezpieczeństwo w salonach i pozwolą uniknąć zarażenia koronawirusem.

– To już potwierdzone od najbliższego poniedziałku mogę przyjmować Was w swoim gabinecie. Ciesze się, że czekaliście tak jak ja, bo rączki już palą mi się do pracy! – napisała na swoim profilu właścicielka jednego z brzeskich salonów piękności.

Warunkiem funkcjonowania salonów kosmetycznych i fryzjerskich jest m.in. umawianie wizyt. W zakładzie musi być zachowany dystans 1,5 m między stanowiskami.  W salonach mogą przebywać tylko obsługiwani klienci. Dla bezpieczeństwa klientów pracownicy salonów są zobowiązani do noszenia rękawiczek, maseczek, a nawet gogli i przyłbic przy wykonywaniu usług. Po zakończenia usługi stanowiska muszą zostać poddane dezynfekcji. Część tych wymogów nie jest niczym nowym – takie zasady obowiązywały w nich także przed epidemią koronawirusa.

Szczegółowe informacje nt zasad funkcjonowania salonów fryzjerskich kosmetycznych po 18 maja <==

Ponad dwa miesiące temu z powodu epidemii koronawirusa i licznych obostrzeń sanitarnych jakie wprowadzono salony fryzjerskie, kosmetyczne oraz odnowy biologicznej musiały zawiesić swoją działalność. Część zakładów działało w „nieformalnym podziemiu”, jednak większość czekała aż sytuacja epidemiologiczna na tyle zmieni się, że będzie można bezpiecznie wznowić działalność.

Branża kosmetyczna była jedną z tych branż, które najmocniej ucierpiały z powodu zamknięcia gospodarki w trakcie epidemii koronawirusa.

Warto w tym miejscu pamiętać o pięknej postawie jaką wykazało wielu przedsiębiorców z tej branży – również w Brzesku i gminach z Powiatu Brzeskiego. Firmy z branży kosmetycznej wsparły służbę zdrowia, która na początku borykała się z brakiem najpotrzebniejszego sprzętu ochronnego, czy też środków higienicznych. Do zakładów opieki zdrowotnej trafiały zapasy jakie posiadali przedsiębiorcy – a więc rękawiczki, maseczki, przyłbice czy też płyn do dezynfekcji. Wielu z nich finansowo wsparło walkę z koronawirusem. Za te piękne gesty należą się im olbrzymie słowa uznania. Ich hojność w znaczący sposób zwiększyła bezpieczeństwo oraz komfort pracy medyków.

Foto nadesłane przez czytelnika na nasza skrzynkę redakcyjną. Masz ciekawe informacje lub zdjęcie? Pisz na nasz adres redakcja@informatorbrzeski.pl .

foto Dominik Przybyło

IB /

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast