ADV
SportWiadomości
Trending

Przywołać wspomnienia – mecz 1/16 finału Pucharu Polski Jadowniczanka vs. Widzew Łódź

W środę 20 lipca w godzinach popołudniowych na obiekcie Jadowniczanki złożą wizytę goście z Widzewa Łódź, którzy przygotowują materiały dotyczące pamiętnego meczu z 5 września 1984 roku. Wszyscy którzy mają jakieś wspomnienia związane z tym meczem, a zwłaszcza zawodników w nim uczestniczących klub zaprasza na spotkanie (ok. godz. 17.00) do swojej siedziby przy ul. Sportowej 24 w Jadownikach.

– Dla Jadowniczanki był to najlepszy okres w całej historii, więc warto te czasy przypominać. W Pucharze Polski występowaliśmy na szczeblu centralnym i eliminowaliśmy drużyny z zaplecza najwyższego wówczas szczebla rozgrywek ligowych, a odpadliśmy dopiero właśnie z Widzewem Łódź.

Nadmienię przy tym, że Widzew w tym czasie był najlepszą Polską drużyną, odnoszącą sukcesy także w rozgrywkach europejskich. Na dodatek trzeba zaznaczyć, że odpadliśmy ze zdobywcą Pucharu Polski w tej edycji!

Dla Widzewa ta edycja Pucharu Polski również była wyjątkowa, bo do dzisiaj jest to jedyny Puchar Polski zdobyty przez ten wybitny klub (na dobrą sprawę może to dobrze, że tego meczu nie wygraliśmy, bo Widzew byłby do dzisiaj bez Pucharu Polski w swojej kolekcji) – mówi prezes Jadowniczanki Tadeusz Zych.

O meczu 1/16 finału Pucharu Polski Jadowniczanka vs. Widzew Łódź można przeczytać w materiale:

Regionalne wtorki / Mecz 1/16 finału Pucharu Polski Jadowniczanka vs. Widzew Łódź <==

Zdjęcia z archiwum regionalnego Działu Bibliograficzno-Informacyjnego PiMBP w Brzesku

JAdowniczanka / IB / PiMBP

Galeria zdjęć

blank

Podobne artykuły

Back to top button