ADV
Wiadomości
Trending

Gnojnik. Pijany kierowca autobusu chciał zabrać dzieci na wycieczkę

O potrzebie i skuteczności policyjnych kontroli autokarów przed wyjazdem w trasę przekonaliśmy się ostatnio na przykładzie zdarzenia z terenu powiatu brzeskiego.

14 lipca 2022 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komedy Powiatowej Policji w Brzesku otrzymali od dyżurnego jednostki polecenie skontrolowania autokaru, którym ok. 50-osobowa grupa dzieci w wieku 10 lat miała wyruszyć na wycieczkę do Starego i Nowego Sącza. O taką kontrolę zawnioskował jeden z rodziców.

Po przybyciu na umówione miejsce kontroli, w miejscowości Gnojnik, ok godz. 8:30 na parking wjechał autobus kierowany przez 56-letniego mężczyznę. W trakcie przeprowadzania przez jednego funkcjonariusza kontroli stanu technicznego pojazdu drugi  skontrolował trzeźwość kierowcy. Badania alkotestem wykazały 0,47 promila. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy i sporządzono dokumentację do sądu. Czeka go tam sprawa za wykroczenie – kierowanie w stanie „po użyciu alkoholu”. Grozi mu za to zakaz kierowania pojazdami i grzywna – nawet do 30 000 zł.

Tymczasem w drogę na  wypoczynek, dzieci ruszyły z innym, tym razem już trzeźwym kierowcą.

Powyższy przypadek zapewne zachęci organizatorów wycieczek, jak również rodziców dzieci w nich uczestniczących do zgłaszania potrzeby skontrolowania autokaru przed wyjazdem w trasę. Wykaz stałych punktów kontroli oraz dane teleadresowe znajdują się pod linkiem:
Mapa wypadków drogowych

policja.gov.pl

Podobne artykuły

One Comment

Back to top button