ADV
Wiadomości
Trending

Motocyklowy Rajd Weteranów Małopolskich Terytorialsów

We wtorek 28 maja 2024 r. żołnierze z 11 Małopolskiej Brygady OT wzięli udział w 5 Motocyklowym Rajdzie Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

Rajd miał na celu odwiedzenie grobów kolegów, którzy odeszli na wieczną wartę oraz spotkanie z ich rodzinami.

Dowódca Małopolskiej Brygady płk Marcin Siudziński dziękując uczestnikom za udział w rajdzie powiedział:

– „ Jeżeli my nie będziemy pamiętali o mogiłach naszych kolegów to może się okazać, że nikt oprócz rodzin nie będzie pamiętał…”

Dzień Weterana to święto wszystkich żołnierzy oraz pracowników, którzy wypełniali swoje obowiązki służbowe poza granicami kraju z honorem i godnością. Święto jest wyrazem żołnierskiej pamięci i okazją do uhonorowania wysiłku żołnierzy i pracowników, którzy w trakcie pełnienia służby poza granicami państwa musieli dać z siebie bardzo wiele. To dzień oddania należnego Im „ SZACUNKU I WSPARCIA”.

Od 1953 r. ponad 120 tysięcy żołnierzy i pracowników wojska wzięło udział w 92 misjach wojskowych i operacjach poza granicami państwa. Żołnierze pełnili i pełnią służbę oraz wykonują zadania polegające na utrzymaniu pokoju, stabilizacji sytuacji w wielu rejonach świata, a także zwalczania międzynarodowego terroryzmu. Byli i są ambasadorami Wojska Polskiego w społeczności międzynarodowej.  W 11 Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy 61 weteranów w tym sześciu pracowników cywilnych biorą oni aktywny udział w szkoleniach jako instruktorzy z Mobilnych Zespołów Szkoleniowych.

11 MBOT

Galeria zdjęć

blank

Podobne artykuły

Back to top button