ADV
1
Advertisement
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Ratujmy życie Kingi i jej synka Gabrysia, urodzonego w 31-tygodniu ciąży!!!

W piątek 26 maja 2023 w Dzień Mamy, około godziny 14, na drodze powiatowej obok węzła autostradowego Bochnia, miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek samochodowy, w którym ofiarą poszkodowaną jest Kinga Magdoń – Papciak. Doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów, w którym jednym z nich jechała nasza Kinga w 31 tygodniu ciąży wraz z swoją Mamą i psem.

Kinga przeszła trzy skomplikowane operacje złamanej kości udowej lewej oraz złamanej rzepki i kości skokowej w prawej kończynie dolnej. Na wskutek wypadku ciąża w 31 tygodniu, musiała zostać rozwiązana przez nagłe cesarskie cięcie. Synek Kingi, Gabryś walczy dziś o życie w szpitalu w Prokocimiu. W wyniku obrażeń oraz niedotlenienia nastąpił szereg nieodwracalnych zmian. Transportując Gabrysia ze szpitala z Bochni do szpitala Prokocimia lekarze określili jego stan jako skrajnie ciężki. Maluszek wciąż walczy o życie wraz z cudownym zespołem medycznym.

Zarówno Kinga jak i jej wcześnie narodzony synek Gabryś, będą potrzebowali kompleksowej opieki medycznej w tym bardzo kosztownej oraz długiej, niewykluczonej do końca życia rehabilitacji.

Kinga Magdoń – Papciak – twórczyni i założycielka Pracowni Rerum – edukacyjnej bawialni dla dzieci w Bochni, architekt krajobrazu, plastyk, planista, florysta i szkoleniowiec.

Jak pomóc?

Bardzo prosimy o modlitwę i wsparcie finansowe. To niewyobrażalna tragedia, która w ułamek sekundy zmienia życie ciężarnej kobiety, jej synka, męża oraz całej najbliższej Rodziny.

W serwisie zrzutka.pl uruchomiona została zbiórka, której celem jest zebranie środków na leczenie i rehabilitację poszkodowanej w wypadku Kingi oraz jej synka.

Liczymy na otwarte serca naszych czytelników!


foto: zrzutka.pl
zrzutka.pl

Podobne artykuły

Back to top button