ADV
Kultura
Trending

Regionalny wtorek / 19 stycznia. 76 rocznica wkroczenia do Brzeska czerwonoarmistów

W związku z utrudnieniami w funkcjonowaniu bibliotek spowodowanych przez koronawirusa – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku przeniosła część swojej działalności kulturalną i edukacyjną do Internetu.

Od początku listopada na stronie internetowej i w mediach społecznościowych biblioteki publikowane są różnego rodzaju treści promujące kulturę, czytelnictwo i region brzeski, m.in.: recenzje książek, ciekawostki regionalne, kulisty z życia biblioteki, filmiki z zajęciami dla dzieci, wpisy okolicznościowe, propozycje oferty kulturalnej online.

We wtorki na stronie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku publikowane są artykuły związane z historią Powiatu Brzeskiego. Poniżej kolejny tekst jaki zostały opublikowany w tej serii.

Czerwone wyzwolenie – 76 rocznica wkroczenia Armii Czerwonej do Brzeska 

19 stycznia 2021 r. – mija 76 lat od momentu wkroczenia do Brzeska czerwonoarmistów i zakończenia okupacji hitlerowskiej. Mieszkańcy Brzeska niezbyt entuzjastycznie wspominają pochód brudnych, zawszonych „wyzwolicieli” z karabinami przewieszonymi przez ramiona na sznurkach.

Zapisy wspomnień z dni wyzwolenia można znaleźć w artykułach:
I. Dojka, Szli tydzień, przynieśli strach / TEMI. – 2010, nr 3, dod. Tydzień Brzeski, s. VIII.
I. Dojka, Czerwone wyzwolenie / BIM. – 2006, nr 1, s. 14-15.

Cykl „Regionalne wtorki” dostępny także na stronie internetowej:

Regionalne wtorki <==

PiMBP w Brzesku

blank

Podobne artykuły

Back to top button