ADV
1
Wiadomości
Trending

Rekordowa zbiórka krwi w Dębnie / 6 marca 2022 r.

Blisko 19 litrów krwi zebranej krwi, to wynik akcji krwiodawstwa zorganizowanej w niedzielę 6 marca 2022 r. przez Ochotniczą Straż Pożarną w Dębnie. Była to pierwsza w tym roku akcja organizowana przez tamtejszą jednostkę, a już kolejna w czerwcu.

52 osoby zostały zarejestrowane z czego, aż 42 osoby oddało krew pełną.

– Dziękujemy również osobom, które do samego końca czekały na możliwość donacji, liczymy że następnym razem się już uda – mówią strażacy z OSP Dębno.

Do akcji przystąpili zarówno krwiodawcy wielokrotni, którzy pomagają od lat, jak również osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się na ten szlachetny gest. Wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w akcji, bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym. Do akcji przystąpili również strażacy m.in. z: OSP Strzelce Wielkie, OSP KSRG Łoniowa, OSP Jasień.

– Podziękowania kierujemy również do osób, które przyniosły również dary dla uchodźców z Ukrainy oraz członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej za zaangażowanie i pomoc w organizacji wczorajszej akcji krwiodawstwa.

Pragnie serdecznie podziękować Panu Wiesławowi Kozłowskiemu – Wójtowi Gminy Dębno za wsparcie naszej akcji, upominki dla dawców oraz udostępnienie Hali Widowiskowo- Sportowej na potrzeby akcji.
Dziękujemy Restauracji Agawa za ciepły posiłek dla ekipy RCKiK – czytamy na profilu facebookowym OSP Dębno.

Każdego dnia krew jest potrzebna nie tylko ofiarom wypadków, ale również cierpiącym na wiele poważnych chorób. Dzięki honorowym dawcom krwi, bezinteresownie dzielących się lekiem, którego nie można wyprodukować, codziennie udaje się ratować ludzkie zdrowie i życie. O kolejnej akcji organizowanej przez druhów z OSP Dębno w czerwcu będziemy informować.

foto: OSP Dębno
#OSPKSRGDĘBNO

Podobne artykuły

Back to top button