ADV
Wiadomości

Remiza OSP Strzelce Małe jak nowa / zdjęcia

Zakończył się ostatni etap modernizacji remizy OSP Strzelce Małe. Budynek został ocieplony, wokół niego położono opaskę z kostki brukowej. Na to zadanie samorząd pozyskał dofinansowanie z “Małopolskie OSP 2021”.

Modernizacja budynku – generalny remont wnętrza, przebudowa dachu oraz ocieplenie – kosztowała łącznie ponad 415 tysięcy złotych. Na remont strażnicy Gmina Szczurowa pozyskała dwukrotnie dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego. Swoją cegiełkę dołożyli też mieszkańcy Strzelec, którzy przeznaczyli środki z Funduszu Sołeckiego na wyposażenie wyremontowanych pomieszczeń.

Przypomnijmy, że generalny remont budynku rozpoczął się w zeszłym roku – wykonano nowe instalacje, położono nowe tynki i posadzki, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, wykonano łazienkę (wcześniej jej nie było), wyposażono aneks kuchenny.

Drugi etap modernizacji obiektu zakończył się w czerwcu tego roku – wzmocniono fundamenty budynku oraz przebudowano dach. Dwuspadowy dach z azbestu zastąpiła jednospadowa konstrukcja pokryta blachą na rąbek.

Galeria zdjęć <==

UG Szczurowa

blank

Podobne artykuły

Back to top button