ADV
Sport

REPREZENTANT BOŚNI I HERCEGOWINY DOŁĄCZA DO GRUPY AZOTY SPR TARNÓW

Pochodzący z Bośni i Hercegowiny środkowy rozgrywający Ajdin Zahirović podpisał z klubem półroczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny sezon.

26-letni zawodnik od 2017 roku występował w barwach klubu z najwyższej klasy rozgrywkowej w Bośni, RK Vogošća Poljine Hills. W swojej karierze rozgrywał także mecze w reprezentacji swojego kraju. Zahirović wzmocni drużynę Grupy Azoty SPR Tarnów na pozycji środkowego rozgrywającego. Dla tarnowian jest to bardzo ważny transfer – dwaj obecni zawodnicy występujący na tej pozycji aktualnie leczą swoje kontuzje.

W zespole pojawiły się nam kontuzje na pozycji środkowego rozegrania i musieliśmy szybko reagować. Wojtek Dadej rehabilituje uraz barku, Albert Sanek w ostatnim meczu nabawił się urazu pęknięcia 5 kości śródstopia. To wszystko wpłynęło na to, że zdecydowaliśmy się na dokooptowania i wzmocnienie tej pozycji w drugiej części sezonu. Ajdin to zawodnik, który ma za sobą debiut w reprezentacji Bośni i Hercegowiny w eliminacjach do Mistrzostw Europy. W swoim poprzednim zespole był liderem z dużą ilością bramek i asyst. Podpisaliśmy z zawodnikiem półroczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny sezon, jeżeli wszystko będzie w porządku. Ważne jest to, że może przepracować z zespołem 1,5 miesiąca i przygotować się w pełni do pierwszego ligowego spotkania. – mówi prezes Grupy Azoty SPR Tarnów, Krzysztof Mogielnicki

Ajdin Zahirović bez wahania przyjął propozycję gry dla tarnowskiego klubu.

Słyszałem dużo dobrego na temat tego klubu i wierzę, że to świetne miejsce dla mnie jako zawodnika. Zrobię wszystko, aby przyczynić się do rozwoju klubu i zwyciężyć jak najwięcej meczów. Tym, co jeszcze bardziej mnie przyciągnęło jest polska Superliga, która jest jedną z najlepszych w Europie, a także na świecie. Do tej pory trzykrotnie wystąpiłem w narodowych barwach Bośni i Hercegowiny i udało mi się zdobyć 4 bramki. Jestem wdzięczny Grupie Azoty SPR Tarnów za danie mi możliwości dołączenia do drużyny i mojego dalszego rozwoju. – komentuje swój transfer Ajdin Zahirović.

Ajdin Zahirović ma 183 cm wzrostu i waży 85 kg. Trenuje z drużyną od poniedziałku 11 stycznia i będzie miał okazję przygotować się do wznowienia sezonu PGNiG Superligi w zaplanowanych na najbliższe tygodnie sparingach.

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button