ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Roadpol Safety Days, czyli Edward na drogach w Tarnowie

Dzisiaj na drogach całej Polski będą wzmożone kontrole policjantów ruchu drogowe w ramach dnia bez wypadków śmiertelnych. Kierowcy muszą się liczyć z kontrolami prędkości, która w dalszym ciągu jest główną przyczyną wypadków śmiertelnych na drogach w Polsce.

Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego, które trwają od 16 września br. to inicjatywa mająca poprawić bezpieczeństwo na drogach nie tylko w Polsce, ale i całej Europie, prowadzona pod nazwą Roadpol Safety Days, czyli popularny „Edward”. Tarnowska Policja włączyła się w tę akcję i dzisiaj (21.09), będą prowadzone wzmożone kontrole prędkości na drogach w Tarnowie oraz regionie tarnowskim, która niestety w dalszym ciąga, jest główną przyczyną wypadków, ze skutkiem śmiertelnym. Dodatkowo policjanci zwrócą uwagę na bezpieczeństwo kierowców i pasażerów, czyli obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, a także właściwego korzystania z telefonów komórkowych.

Na węźle autostradowym Tarnów-Centrum w godzinach 9.00-12.00 policjanci wraz z Fundacją Prodriver z Tarnowa, przeprowadzą profilaktykę związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Każdy będzie mógł zobaczyć, jak zachowuje się samochód i siedzący w nim pasażerowie podczas wypadku drogowego, a także doświadczyć reakcji kierowcy i jego postrzegania po 12-godzinnym prowadzeniu samochodu. Jak reaguje i co widzi osoba wsiadająca za kierownicę po alkoholu.

Roadpol Safety Days to działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.

Bądź odpowiedzialny i prowadź swój samochód bezpiecznie do wybranego celu.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button