ADV
Wiadomości
Trending

Rocznica przeszczepu wątroby Marcelka Kubali

31 marca 2022 r. mija pierwsza rocznica przeszczepu wątroby Marcelka Kubali – małego, wielkiego wojownika z Jadownik. W ramach rodzinnego przeszczepu wątroby od Tomasza Kubali – taty chłopca został pobrany fragment wątroby (około 40%), który następnie podczas długiej i trudnej operacji został przeszczepiony Marcelkowi.

O tym niezwykle ważnym dla rodziny Kubalów wydarzeniu przypomnieli na profilu Marcelek Kubala – Mały Wielki Wojownik.

– To dziś jest ten dzień! To właśnie dzisiaj obchodzimy pierwszą rocznice przeszczepu wątroby Marcelka.

Dokładnie rok temu miało miejsce to przełomowe dla nas wydarzenie.

Dziękujemy że byliście z Nami wtedy i nadal jesteście! – piszą rodzice chłopca.

2021 rok był wyjątkowo trudny dla Marcelka Kubali i Jego bliskich, ale był też czasem radości. Swoje wielomiesięczne zmagania bliscy Marcelka przedstawili w kilkunastominutowym nagraniu, które dokumentuje to co przeszła ich rodzina.

Pisaliśmy o tym w materiale: Marcelek Kubala – video podsumowujące walkę o życie i zdrowie chłopca w 2021 r. <==

Historia Marcelka Kubali i wielkiej akcji pomocy

Od 2019 r. rodzice Marcelka Kubali szukali pomocy i ratunku dla swojego ciężko chorego synka. W Polsce i Belgii nikt nie chciał podjąć się operacji przeszczepu wątroby Marcelka. Na transplantację zgodził się tylko specjalistyczny szpital dziecięcy Lurie Children’s Hospital w Chicago. Koszty operacji i pobytu były jednak ogromne. Rodzina miała świadomość że sami nie dadzą rady… Na ich apel i zorganizowaną zbiórkę odpowiedziało mnóstwo ludzi wielkiego serca. Efektem tego było zebranie blisko 7,8 miliona złotych które pozwoliły ocalić życie chłopca.

Operacja do której doszło 31 marca 2021 r. to efekt wielkiej solidarności społecznej. Kilkaset tysięcy osób ruszyło z pomocą dla trzyletniego chłopca. Cenna była każda inicjatywa, która pozwoliła zgromadzić niezbędne środki. Cichymi bohaterami tej walki były setki wolontariuszy którzy niczym pracowite pszczółki gromadzili każdą ofiarowaną złotówkę. Dla wszystkich ofiarodawców oraz wolontariuszy jeszcze raz wyrazy wielkiego uznania!

Operacja był to najtrudniejszy, ale jednocześnie początkowy etap leczenia.

Artykuly poświęcone Marcelkowi Kubali w archiwum Informatora Brzeskiego # Marcelek Kubala <==


foto: archiwum Marcelek Kubala – Mały Wielki Wojownik

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button