ADV
Kultura

Rodzinne świętowanie w Przyborowie / zdjęcia

W ostatnią wakacyjną sobotę na stadionie sportowym w Przyborowie odbył się Piknik Sołecki, zorganizowany przez sołtysa wraz z radą sołecką. Do udziału we wspólnej zabawie znakomicie zachęcały zarówno piękna pogoda, jak i bogaty program animacyjny. W organizację wydarzenia społecznie zaangażowała się duża grupa mieszkańców Przyborowa, sponsorzy i współorganizatorzy, którymi byli wójt Gminy Janusz Kwaśniak oraz Gminy Ośrodek Kultury w Borzęcinie.

Galeria zdjęć <==

– Cieszymy się, że po dwóch latach obostrzeń związanych z pandemią i zakazie organizacji imprez plenerowych w końcu udało się zorganizować Sołecki Piknik Rodzinny w Przyborowie. Impreza wypadła znakomicie, dopisała frekwencja, a uczestnicy świetnie się bawili – przyznaje Paweł Piotrowski, sołtys wsi.

Wszystko zaczęło się już popołudniu. Dla dzieci oraz rodzin przygotowano gry i zabawy, a przeprowadził je zawodowy balmistrz z pomocą instruktorki świetlicy GOK w Przyborowie. Animacje cieszyły się bardzo dużym powodzeniem – dla każdego z uczestników przewidziano słodycze, watę cukrową, lody i soki, a dla najlepszych upominki. Dzieci mogły również bezpłatnie skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni. Nie lada gratką była wizyta motocyklistów z klubu HDK Moto Jadowniki, którzy dostarczyli uczestnikom pikniku wielu wrażeń podczas wspólnych przejażdżek na motorach. W trakcie imprezy jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Przyborowa przeprowadziła pokaz gaszenia pożaru z wykorzystaniem dostępnego sprzętu strażackiego. Miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich „Dworzanki” przygotowało przekąski oraz kawę i herbatę, które można było dostać za przysłowiowy uśmiech. Smakosze ryb mieli okazję spróbować specjałów z FishTruck Marcina Tomali, a o urodę zadbać na stoisku AVON-Agata Machalska, która dodatkowo przekazała gadżety do organizowanych konkursów. Od godz. 20 do późnych godzin nocnych mieszkańcy Przyborowa i okolic licznie bawili się przy muzyce zespołu „Szwagry”.

– W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się i wspomogli naszą imprezę, w tym mieszkańcom Przyborowa, współorganizatorom i sponsorom. Nasze starania, środki finansowe i wspólna praca wielu zaangażowanych osób dała znakomity efekt. Na pikniku wspólnie bawiło się wiele rodzin i z tego najbardziej się cieszymy, jako organizatorzy. Wszystkich zapraszamy za rok! – mówi sołtys Piotrowski.

Sponsorami wydarzenia byli: Urząd Gminy w Borzęcinie, MayMat, HitPol Grupa Szczepanów, Sklep Groszek Przyborów, Froneri – dystrybutor lodów, Zakład Hydrauliki Siłowej – Krzysztof Pabijan, Firma Usługowo-Budowlana Fein – Bud Bogusław Cieśla, Trans Lis-Bet betoniarnia Mokrzyska, ElBud, KrisMet, Firma Marpol, Aura, Drukarnia BOWA oraz Mateusz Pławecki, który wykonał potrzebne oświetlenie.

(kż, pio)

Zdjęcia Andrzej Gruca

Podobne artykuły

Back to top button