ADV
1
KulturaWiadomości

To już po raz XVII…

Konkurs Poetycko – Fotograficzny „Moje myśli, moje uczucia, moje życie…” cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku 25 szkół podstawowych z czterech powiatów: tarnowskiego, limanowskiego, nowosądeckiego, bocheńskiego i brzeskiego zgłosiło swoje prace do udziału w konkursie organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową im. św. Jana Pawła II w Iwkowej. Dzieci i młodzież z klas IV-VIII mają okazję do pochwalenia się swoją twórczością poetycką i fotograficzną. Od paru lat w jury zasiada niezwykły człowiek, który znał osobiście św. Jana Pawła II. Przez wiele lat jeździł z Nim po świecie, dokumentując za pomocą fotografii niezwykły pontyfikat Ojca Świętego. Mamy zaszczyt gościć w Iwkowej Adama Bujaka, który wraz z Ryszardem Ostrowskim ocenia prace konkursowe.

Do naszej szkoły na galę konkursową, która podsumowywała zmagania poetycko – fotograficzne zaprosiliśmy laureatów konkursu oraz gości: wicestarostę Macieja Podobińskiego, wójta gminy Bogusława Kamińskiego oraz kierownika Referatu Obsługi Szkół i Przedszkoli Małgorzatę Nowicką. Od siedemnastu lat konkursowi towarzyszą takie osoby jak: Maria Motak, Bogumiła Nowak, Bernadeta Klimek, Wojciech Hila oraz Adam Gutowicz, któremu dziękujemy za fotograficzne utrwalanie przebiegu uroczystości.

W tym roku nie zawiedli dyrektorzy szkół naszej gminy Jolanta Zięba, Wiesława Gorycka, Bogumiła Urbańczyk oraz Anna Baran.

Wyjątkowymi gośćmi byli Anna i Ryszard Ożógowie. Ostatnia gala konkursowa miała miejsce przed pandemią w roku 2019. Wtedy po raz ostatni był z nami prof. UP dr hab. Marek Karwala, który wraz z Adamem Bujakiem oceniał prace konkursowe. Dopiero teraz była okazja, żeby się pożegnać. Dziękujemy prof. Markowi Karwali za profesjonalizm, uśmiech oraz dobre słowo, które dodawało skrzydeł.

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy sponsorom: wójtowi gminy Iwkowa Bogusławowi Kamińskiemu, dyrektorowi GOK w Iwkowej Wojciechowi Hili, Radzie Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej w Iwkowej oraz Markowi Midzie właścicielowi Zakładu Kowalskiego.

IB

Podobne artykuły

Back to top button