Wiadomości

Światowy Dzień Zdrowia i Pracownika Służby Zdrowia / 7 kwietnia 2021 r.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Od wybuchu epidemii koronawirusa hierarchia naszych potrzeb uległa zmianom, ale jednym z priorytetów, który pozostał na jednym z najważniejszych miejsc w życiu każdego człowieka, jest właśnie zdrowie.

Corocznie, od 1950 r., w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest pod hasłem „Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata”.

Motyw przewodni związany jest z obecną sytuacją epidemiczną i działaniami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2. Zwraca też uwagę na konsekwencje społeczne i ekonomiczne, jakie niesie panująca pandemia dla całych społeczeństw.

Obecna sytuacja podkreśla też istotne znaczenie służby zdrowia, dostępu do leczenia, a przede wszystkim nieocenioną rolę personelu medycznego w czasie pandemii.

– Dlatego dziękujemy wszystkim Pracownikom Ochrony Zdrowia – lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, fizjoterapeutom, salowym, opiekunom medycznym, diagnostom i całemu personelowi zaangażowanemu w ochronę zdrowia za trud Ich pracy, za wytrwałość i poświęcenie.

Jednocześnie życzymy siły w wykonywaniu codziennych obowiązków, niegasnącego zapału oraz satysfakcji z niesiania pomocy chorym i cierpiącym – czytamy na stronie brzeskiego szpitala.

 

IB / SPZOZ Brzesko / MZ

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast