ADV
1
Wiadomości
Trending

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w Powiecie Brzeskim. W czwartek 128 nowych zakażeń, a w piątek kolejnych 100 zakażeń

W czwartek 27 stycznia 2022 r. padł rekord zakażeń koronawirusem w Polsce od początku pandemii – potwierdzono 57 659 nowych zakażeń. Z kolei jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia w piątkowym komunikacie potwierdzono nieznacznie mniejszą liczbę zakażeń – było to 57 262 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

W raportach Ministerstwa Zdrowia odnotowano także rekordową liczbę zakażeń u mieszkańców Powiatu Brzeskiego. W czwartek odnotowano 128 nowych zakażeń, a w piątek kolejnych 100. Również w sąsiednim Powiecie Bocheńskim odnotowano rekordowe 221 zakażeń.

– Powinniśmy się szczepić, ale też przestrzegać najprostszych reguł. Maseczka, dystans – apelował w piatek na antenie Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Rekordy zakażeń powodują, że w izolacji i na kwarantannie przebywa coraz większa liczba Polaków. Z przekazanych w czwartek, oficjalnych danych resortu wynika, że na kwarantannie przebywa aż 1 010 761 osób. Powoduje to spore utrudnienia w funkcjonowaniu wielu gałęzi gospodarki.

Specjaliści podkreślają, że jeśli transmisja wirusa będzie nadal rosła – to nie liczba pacjentów będzie stanowiła duże obciążenie systemu ochrony zdrowia, tylko dostępność do lekarzy i personelu pomocniczego. Personel wchodząc na izolację jest wyłączany z działalności operacyjnej szpitali, przychodni, ratownictwa medycznego, a to stanowi spore zagrożenie, jeśli chodzi o hospitalizację pacjentów.

IB

Podobne artykuły

Back to top button