ADV
Religia
Trending

Rowerowa pielgrzymka z Żabna do Szczepanowa i Porąbki Uszewskiej

Grupa ponad 50 parafian z Żabna wraz ze swoimi duszpasterzami w miniony weekend odbyła pielgrzymkę do Szczepanowa i Porąbki Uszewskiej.

Galeria zdjęć <==

W sobotni poranek grupa ponad 50 parafian wraz ze swoimi duszpasterzami księdzem proboszczem Jerzym Kawikiem i ks. Marcinem Górskim wyruszyła na rowerową pielgrzymkę do Porąbki Uszewskiej. Po drodze odwiedzili także sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie, gdzie po wspólnej modlitwie mogli poznać historię życia patrona naszej ojczyzny.

Po krótkim odpoczynku wyruszyli w dalszą drogę. Celem pielgrzymów była grota Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej. Tam uczestniczyli we wspólnej Eucharystii.

Wszystko wskazuje na to, że rowerowe pożegnanie lata przez parafian z Żabna to początek nowej tradycji w tej parafii. Jak zauważają uczestnicy pielgrzymki, był to dla nich piękny czas budowania wspólnoty, poznawania siebie oraz aktywnego spędzenia ostatniej soboty wakacji.

– Po południu szczęśliwi wróciliśmy do Żabna z nadzieją, że to dopiero początek wspólnych wyjazdów, podczas których będziemy mogli łączyć aktywność fizyczną z modlitwą i budowaniem pięknych relacji międzyludzkich – dodają.

Póki co parafia w Żabnie już w najbliższy piątek 8 września organizuje pieszą pielgrzymkę na odpust do sanktuarium w Odporyszowie. Wyjście o 15.45 z parkingu obok dzwonnicy.

ARCH. PARAFII W ŻABNIE

Tarnowski Gość Niedzielny

Podobne artykuły

Back to top button