ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Rozbudowa boiska w Faściszowej z programu „Sportowa Polska”

Gmina Zakliczyn otrzymała 300 tys. zł z tegorocznej edycji Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej „Sportowa Polska” na przebudowę i rozbudowę boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Faściszowej. Programem zarządza Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Inwestycja polegać będzie na przebudowie i rozbudowie boiska sportowego zlokalizowanego przy Szkole Podstawowej w Faściszowej. Zaprojektowano wymianę nawierzchni asfaltowej na sztuczną nawierzchnię  wraz z wyposażeniem i infrastrukturą zewnętrzną.

Zadanie obejmie m.in. wymianę nawierzchni asfaltowej istniejącego boiska o wymiarach 40,3 x 20,1 m na boisko o wymiarach 44 x 24 z nawierzchnią trawiastą sztuczną i na warstwie elastycznej przepuszczalnej. Wybudowane zostanie ogrodzenie wzdłuż dłuższych boków o wysokości 4 metrów wraz z bramą wjazdową i furtką, a także powstaną tzw. piłkochwyty. Wykonana zostanie ponadto mała architektura (ławki, kosze na śmieci, tablica informacyjna).

Poprawiony zostanie stan przyszkolnej infrastruktury sportowej, co ułatwi na przykład realizację zajęć z wychowania fizycznego na świeżym powietrzu, a jednocześnie obiekt będzie służył całej lokalnej społeczności do aktywnego spędzania czasu wolnego – podkreśla burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

IB

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast