TOPTOP
SportWiadomości
Trending

IV Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno za nami / zdjęcia

Słońce, sportowa rywalizacja i dobra zabawa – tak minęła druga niedziela sierpnia w Dołach. O godz. 14:00 Wiesław Kozłowski Wójt Gminy Dębno, wspólnie z Józefą Szczurek-Żelazko Poseł na Sejm RP oraz Łukaszem Przybyło Dyrektorem Dębińskiego Centrum Kultury, otworzyli IV Turniej Sołectw. W tegorocznych zmaganiach udział wzięły sołectwa: Doły, Sufczyn, Dębno, Łysa Góra, Perła, Niedźwiedza oraz Łoniowa.

W klasyfikacji ogólnej, po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji zwyciężyła drużyna z Sufczyna, otrzymując czek na 6.000,00 zł, drugie miejsce zajęli zawodnicy z Dębna, otrzymując 4.000,00 zł, natomiast trzecie miejsce na podium zdobyła drużyna z Łysej Góry, która wywalczyła dla swojego sołectwa kwotę 2.000,00 zł.

Uroczystego wręczenia nagród dokonał wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski wspólnie z wicewójtem gminy Jackiem Szklarzem.

– Gratulujemy drużynom, które dzisiaj zacięcie walczyły w imieniu swojego sołectwa. Mając jednocześnie nadzieję, że za rok spotkamy się z drużynami ze wszystkich gminnych sołectw. Cieszymy się również, że dzisiaj jest nas tak dużo. To piękne, że chcemy się integrować i wspólnie bawić.

Dziękuję Panu Markowi Juszczykowi sołtysowi wsi Doły oraz Panu Marcinowi Gurgulowi radnemu gminy Dębno, a jednocześnie Prezesowi OSP w Dołach za zaangażowanie w organizację dzisiejszego spotkania oraz sprawne przeprowadzenie turnieju – mówił włodarz Gminy Dębno.

W trakcie wydarzenia przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Dołów podziękowali Antoniemu Osmędzie, rzeźbiarzowi, który od kilku lat działa na rzecz wsi Doły, a w tym szczególnym dniu, podarował gospodarzom wydarzenia rzeźbę św. Floriana – patrona Strażaków.

Obok sportowej rywalizacji na scenie wystąpił zespół Dołowianie, J. Świstak i T. Malik, zespół Remo oraz gwiazda wieczoru – Kordian.

Od godz. 14:00 do 20:00 można było bez rejestracji zaszczepić się przeciw COVID-19 jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson.

Foto Maciej Mazur

IB / gminadebno.pl

VIDEO

ZDJĘCIA

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast