ADV
Powiat BocheńskiWiadomości

Rusza kolejny etap budowy zjazdu z autostrady w Bochni

Jak informuje portal Rynek Infrastruktury Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie szuka wykonawcy, który wybuduje kolejny odcinek drogowego połączenia pomiędzy węzłem Bochnia na A4 a drogą krajową nr 94. Chodzi o trzeci etap tej inwestycji.

Odcinek, który ma być realizowany w ramach trzeciego etapu obejmuje trasę pomiędzy budowanym skrzyżowaniem w miejscowości Proszówki a skrzyżowaniem z drogą powiatową nr 1428K w Krzeczowie (początek etapu I). Razem w tym odcinkiem ma być rozbudowany fragment drogi powiatowej nr 1424K.

W ramach trzeciego etapu prac wybudowana zostanie nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 965 na długości ok. 2,4 km oraz przebudowany – po śladzie drogi powiatowej nr 1424K – droga na długości 1,3 km. Inwestycja będzie się wiązała z przebudową skrzyżowań, a także budową mostu nad rzeką Rabą. Na prace budowlane przewidziano 34 miesiące.

W ramach trzech planowanych etapów połączenia węzła Bochnia z DK-94 powstanie północno-wschodnia obwodnica Bochni. W ramach pierwszego etapu powstało połączenie między węzłem Bochnia a ul. Krzeczowską. W ramach drugiego etapu ma z kolei powstać kontynuacja od ronda na ulicy Krzeczowskiej do ulicy Brzeskiej wraz w wiaduktem nad torami kolejowymi (prace projektowe w 2021 roku powierzono firmie Promost Wsiła).

Oferty na budowę trzeciego etapu, który połączy węzeł autostradowy z ul. Proszowską (DK-965) poznamy 6 maja.

Rynek Infrastruktury

Podobne artykuły

Back to top button