ADV
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Rusza nabór o klasy o profilu cyberbezpieczeństwo w w I LO w Bochni

I Liceum Ogólnokształcące w Bochni będzie jedną z szesnastu szkół w Polsce i jedyną w Małopolsce realizującą od 1 wrzesnia 2021 r. pilotażowy program Ministerstwa Obrony Narodowej „CYBER.MIL z klasą”. W ramach pilotażu w I LO powstanie 15-osobowa klasa o profilu cyberbezpieczeństwo.

Uczniowie będą mieli możliwość nauki takich przedmiotów jak m.in.: kryptografia, historia kryptografii, cyberbezpieczeństwo czy zarządzanie bezpieczeństwem danych i informacji. Zdobędą wiedzę na temat współczesnych zagrożeń cyfrowych, zarządzania ryzykiem w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz kryptograficznych aspektów ochrony danych.

W ramach kształcenia przewidziano zajęcia teoretyczne i praktyczne. Planowane są także zajęcia zdalne w formie elearningu i spotkania z wojskowymi ekspertami od cyberbezpieczeństwa.

– Jeśli interesujesz się Wojsko Polskie 🇵🇱 i jednocześnie twoją pasją jest informatyka. Nie zastanawiaj się – klasa o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne” to idealny wybór – zachęcają żołnierze z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie.

Część zajęć prowadzona będzie przez pracowników uczelni wyższych. Nadzór merytoryczny będzie sprawować Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni oraz Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie.

W procesie rekrutacji będą brane pod uwagę oceny z matematyki, informatyki, fizyki oraz z języka angielskiego (min. oceny dobre). Kandydaci muszą wykazać się uzyskaniem w procesie rekrutacji minimum 150 punktów oraz oceny co najmniej dobrej na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Dodatkowe informacje:

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni
Adres: Plac Księdza Czaplińskiego 1, 32-700 Bochnia
Telefon: 14 611 50 62

Ministerstwo uruchamiając ten projekt chce przygotować potencjalnych kandydatów do pracy w instytucjach państwowych i prywatnych odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo czy tworzonych właśnie Wojskach Obrony Cyberprzestrzeni.

powiat.bochnia.pl

 

PLAKAT

blank

VIDEO

blank

Podobne artykuły

Back to top button