ADV
1
Religia

Rzymska premiera brzeskiej „Tajemnicy Eucharystii”

Grupa 25+ i chór Gaudium z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku są w Rzymie na uroczystościach z okazji 45. rocznicy wyboru papieża Polaka.

Grupa 25+ i chór Gaudium z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku wraz z proboszczem ks. Wojciechem Wernerem już od kilku dni są w Rzymie. W niedzielę wieczorem w rzymskim kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbyła się rzymska premiera „Tajemnicy Eucharystii”.

Grupa wystawiła misterium opracowane na podstawie wizji boliwijskiej mistyczki Cataliny Rivas już po raz 40., ale po raz pierwszy w Rzymie. Jak mówi ks. Werner, „Tajemnica Eucharystii” została przygotowana przez grupę parafian oraz chór z myślą o 2-3 występach w Brzesku, ale z misterium odwiedzili już sześć diecezji i wystawili je po raz 40.

16 października, w 45. rocznicę wyboru papieża Polaka, brzeska grupa uczestniczyła w uroczystościach w bazylice św. Piotra w Rzymie z udziałem polskich hierarchów uczestniczących w synodzie biskupów w Watykanie, pary prezydenckiej i korpusu dyplomatycznego. Uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Stanisław Gądecki. Wieczorem w bazylice Matki Bożej Większej wysłuchali koncertu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” na cześć św. Jana Pawła II w podziękowaniu za jego pontyfikat.

TGN / Beata Malec Suwara

blank

Podobne artykuły

Back to top button