ADV
1
WiadomościWideo
Trending

Przebudowa remizy OSP w Borzęcinie Dolnym już na finiszu!

Dobiegają końca prace przy budowie Budynku Wielofunkcyjnego (Remiza OSP) w Borzęcinie Dolnym. Obiekt zastąpił starą remizę – a jego powierzchnia powiększyła się prawie trzykrotnie!

Obiekt skupiał będzie kilka funkcji, nie tylko remizy OSP, rozbudowanej o kolejne stanowisko garażowe wraz z zapleczem, ale również świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury. Na dobudowanym piętrze remizy powstała sala wielofunkcyjna wraz z zapleczem socjalno-technicznym, na potrzeby organizacji wydarzeń publicznych i prywatnych mieszkańców. Teren, a także sam budynek został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (komunikacja pozioma – podjazdy, pionowa – podnośnik). Obok budynku znajdą się jeszcze elementy małej architektury, zieleni i nowe ogrodzenie.

Inwestycja pochłonie ponad 6,2 mln zł brutto, z czego 3,4 mln zł to pieniądze z funduszy zewnętrznych, a blisko 2,8 mln zł pochodzi z budżetu gminy Borzęcin. Wykonawcą robót budowlanych jest firma EL-BUD Leszek Wójcik z Borzęcina.

Funkcje obiektu:

1. Parter:

  • część obiektu przeznaczona na potrzeby OSP (garaż na dwa samochody bojowe wraz z zapleczem socjalno-technicznym),
  • ogólnodostępna świetlica Ośrodka Kultury z zapleczem socjalnym dla mieszkańców i wyjściem na ogród (część rekreacyjno-wypoczynkowa),
  • istniejąca część przeznaczona na potrzeby telekomunikacji – centrala telefoniczna (odrębne niezależne wejście).

2. Piętro (poddasze użytkowe):

  • sala wielofunkcyjna wraz z zapleczem socjalno-technicznym,
  • sanitariaty oraz oddzielne zaplecze kuchenne.

foto: Maciej Mazur

IB / borzecin.pl

VIDEO

 

Galeria zdjęć

IB / borzecin.pl

Podobne artykuły

Back to top button