ADV
1
Kultura

Samochodowe kino plenerowe na Dzień Dziecka w Brzesku / 30 maja 2020 r.

„Jaskiniowiec” – to propozycja kina samochodowego jakie zostanie zorganizowane w sobotę wieczorem 30 maja 2020 r. w Brzesku na placu targowym. Wydarzenie jest organizowane przez Urząd Miejski w Brzesku z okazji Dnia Dziecka.

Wstęp, a właściwie wjazd na wydarzenie jest bezpłatny. Rozpoczęcie seansu tuż po zmroku, o godzinie 21.00.Organizatorzy zaznaczają, że liczba miejsc jest ograniczona. Wjazd na plac gdzie odbędzie się projekcja będzie możliwy od godziny 20:00 do godziny 20:55, od strony ul. Głowackiego. Oczywiście w trakcie projekcji należy pamiętać o ogólnie przyjętych zasadach bezpieczeństwa sanitarnego.

Ze względu na pandemię koronawirusa wszystkie kina są zamknięte do odwołania. Oznacza to, że obecnie miłośnicy kina skazani są wyłącznie na domowe seanse. Na otwarcie stacjonarnych kin i teatrów trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, ale pierwszą jaskółką zmiany są uruchomione kina plenerowe, a właściwie kina samochodowe. Seanse organizowane są w wielu miastach Polski.

Kino samochodowe  swoje złote lata miało w latach 50. i 60. Jednak trwająca epidemia koronawirusa i związane z nią liczne restrykcje sprawiają, że to rozwiązanie znów jest obiektem zainteresowania organizatorów różnego rodzaju eventów kulturalnych.

– Aby uczestniczyć w tym wydarzeniu należy mieć sprawny radioodbiornik w samochodzie, na dużym ekranie będzie tylko obraz, a dźwięk będzie „płynął” z głośników twojego samochodu. W tym celu będzie trzeba nastroić radio do podanej wcześniej częstotliwości – informują pracownicy Urzędu Miejskiego w Brzesku, który jest organizatorem wydarzenia.

O filmie

„Jaskiniowiec” to brytyjska animowana komedia z 2018 r. To jedna z tych animacji dla dzieci, na których dorośli będą się świetnie bawić. Wytwórnia Aardman to ci sami, którzy odpowiadają za „Uciekające kurczaki”, „Baranka Shauna” czy filmy z Wallace’em i Gromitem.

Więcej informacji o filmie w serwisie filmweb <==

IB

Podobne artykuły

Back to top button