ADV
Wiadomości
Trending

Samotna kura przemierza ulice Brzeska / 5 września 2020 r.

W ostatnich dniach na jednej z brzeskich grup typu spotted pojawiły się zdjęcia samotnej kury wędrującej ulicami miasta. Czy to swego rodzaju agro-performance, czy też kura rzeczywiście uciekła właścicielom – na chwilę obecną trudno określić. Jedno jest pewne – zdjęcie wzbudziło spory entuzjazm wśród czytelników oraz całą lawinę pozytywnych komentarzy. W sumie nie ma co się dziwić – w dzisiejszych czasach łatwiej spotkać dzika (nawet w mieście), niż wolno biegającą kurę.

Ze względów sanitarnych w mieście zasadniczo nie można hodować świń i drobiu, jednak jak się okazuje, ile miast, tyle przepisów dotyczących utrzymywania zwierząt gospodarskich poza terenami rolniczymi.

Również w Brzesku sytuacja jest dosyć ciekawa – bowiem miasto jest dosyć rozpoznawalnym zagłębiem drobiarskim, mogącym się pochwalić silną pozycją. Wszystko za sprawą kilku przedsiębiorców prowadzących m.in. fermę drobiu na granicy Brzeska i Jadownik, wylęgarnię indyków na ul. Przemysłowej (jedna w największych w branży) czy też ubojnię drobiu oraz zakład rozbioru drobiu na ul. Szczepanowskiej i Dworcowej.

foto Spotted: Brzesko

IB

#Spotterka:
„Były dziki,była krowa,teraz kura w centrum miasta🤣”

Opublikowany przez Spotted: Brzesko Środa, 2 września 2020

#Spotterka:
„Kura atakuje brzesko 😂😂😂”

Opublikowany przez Spotted: Brzesko Piątek, 4 września 2020

blank

Podobne artykuły

Back to top button