ADV
SportWiadomości
Trending

Sebastian Klimczyk nowym trenerem Okocimskiego Brzesko

Znamy nazwisko nowego szkoleniowca, który od stycznia będzie odpowiedzialny za przygotowanie zespołu oraz walkę o najwyższe cele w zbliżającej się rundzie wiosennej sezonu V ligi gr. wschodniej. Nowym szkoleniowcem został dotychczasowy trener drugiego zespołu Okocimskiego Sebastian Klimczyk.

Sebastian Klimczyk urodził się 9 maja 1995 roku w Krakowie. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Górniku Wieliczka, którego jest wychowankiem. Ponadto zdobył srebrny oraz brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii U19 w barwach Cracovii Kraków. Do Okocimskiego jako zawodnik trafił w rundzie wiosennej sezonu 2020/2021. Od tamtej pory reprezentował barwy Okocimskiego najpierw jako zawodnik oraz koordynator Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Brzesko. Następnie w Akademii Piłkarskiej powierzono mu rolę drugiego trenera, gdzie wraz z trenerem Mateuszem Wawryką odpowiedzialni byli za rocznik 2010.

W połowie sezonu 2022/2023 zastąpił na stanowisku szkoleniowca drugiej drużyny Kamila Króla. Pod jego wodzą zespół zanotował awans do ligi okręgowej, w której obecnie w roli beniaminka plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Oprócz bardzo dobrych wyników w lidze drużyna zanotowała dobre wyniki w tegorocznej edycji Okręgowego Pucharu Polski, odpadając dopiero w 1/2 finału ulegając pierwszej drużynie Okocimskiego wynikiem 0:2.

Sebastian Klimczyk jest posiadaczem licencji UEFA A.

Trenerowi życzymy powodzenia w realizacji celów oraz osiągnięciu jak najlepszych wyników z nowym zespołem.

okocimski.com

blank

Podobne artykuły

Back to top button