ADV
Wiadomości

Serce na zakrętki stanęło obok remizy OSP Wojakowa

Na placu przed remizą OSP Wojakowa stanęło serce na zakrętki. Tym samym, jako nie tyle strażacka, co lokalna społeczność również Wojakowa ma możliwość dołożenia swojej cegiełki w szczytnym celu. Bowiem zwykłe zakrętki mogą przyczynić się np. do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego dla chorych dzieci

A jak to działa w przypadku OSP Wojakowa?

Schemat jest dosyć prosty: dobrzy ludzie segregują zakrętki => zebrane zakrętki wrzucają do serca OSP KSRG Wojakowa => po zapełnieniu serca strażacy oddają zebrane zakrętki w ręce fundacji, tym samym robiąc miejsce na kolejne => fundacja zebrane zakrętki przekazuje firmom recyklingowym => firma recyklingowa przekazuje równowartość surowca na konto fundacji => po zebraniu odpowiedniej kwoty zakupywany jest sprzęt dla kolejnego podopiecznego fundacji.

Jakie nakrętki zbierają strażacy z OSP Wojakowa?

Wszelakie plastikowe – po napojach, kawie, mleku, jogurtach, produktach spożywczych, a także po chemii gospodarczej – płynach do zmywania, płukania, szamponach itd. Najlepiej, żeby miały oznaczenie PP, PE, HDPE, LDPE, PE-HD, PE-LD lub trójkąt ze strzałek ♻️ z wpisaną liczbą 2, 4, 5, 02, 04, 05. Część nie posiada żadnych oznaczeń, ale też nadają się do zbiórki.

– Zachęcamy wszystkich mieszkańców do włączenia się do akcji, razem możemy wiele!
Serdecznie dziękujemy firmie Bud-Dróg Łagosz za pomoc finansową w pozyskaniu serca – czytamy na profilu OSP Wojakowa.


OSP Wojakowa

blank

Podobne artykuły

Back to top button