ADV
Wiadomości
Trending

Ślubowanie najmłodszych druhów z dziecięcej drużyny pożarniczej w Jadownikach / 4 maja 2022 r.

4 maja 2022 r. w remizie OSP Jadowniki odbyła się niezwykła uroczystość – z okazji Dnia Strażaka najmłodsi druhowie złożyli ślubowanie na sztandar OSP Jadowniki. Od tego momentu stały się już pełnoprawnymi członkami tutejszej Dziecięcej Drużyny Pożarniczej.

Z rąk prezesa OSP Jadowniki mali strażacy otrzymali legitymację i upominek, a potem wspólnie zdmuchnę tort przygotowany specjalnie z tej okazji.

– Witamy w naszej strażackiej rodzinie! – mówią druhowie z OSP Jadowniki.

To jak działa Dziecięca Drużyna Pożarnicza w Jadownikach można na bieżąco śledzić na ich profilu facebookowym – Dziecięca Drużyna Pożarnicza – OSP KSRG Jadowniki <== .

Dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu opiekunów oraz rodziców małych druhów z Dziecięcej Drużyny Pożarniczej działającej OSP Jadowniki mają oni zapewniony bogaty program szkoleniowy z zakresu pożarnictwa oraz pierwszej pomocy. Ich udział w różnego rodzaju wydarzeniach patriotycznych i religijnych wpływa również pozytywnie na kształtowanie postaw młodych druhów.

Wśród wielu ciekawych inicjatyw jakie podejmuje Dziecięca Drużyna Pożarnicza z Jadownik warto wspomnieć m.in. o udziale drużyny w II Olimpiadzie Dziecięcych Drużyn Pożarniczych w Wieruszowie (2019 r.). Jak czytamy na profilu drużyny – od kilku miesięcy mali druhowie trenują do III Międzynarodowej Olimpiadzie Dziecięcych Drużyn Pożarniczych która odbędzie się 19 czerwca 2022 r. Trzymamy kciuki!


foto: Dziecięca Drużyna Pożarnicza – OSP KSRG Jadowniki
IB / Dziecięca Drużyna Pożarnicza – OSP KSRG Jadowniki

Podobne artykuły

Back to top button