ADV
Wiadomości
Trending

Śmierć na torach w Jodłówce. Nie żyje 40 letni mężczyzna / 20 lipca 2022 r.

W środę 20 lipca 2022 r. około godz. 9.40 służby ratownicze zostały poinformowane o potrąceniu przez pociąg osobowy mężczyzny. 40-letni mężczyzna zginął na miejscu. Do zdarzenia doszło w miejscowości Jodłówka w Powiecie Bocheńskim. Wg świadków mężczyzna wszedł pod nadjeżdżający pociąg. Maszynista został rutynowo przebadany pod kątem obecności alkoholu — był trzeźwy.

W związku z wypadkiem śmiertelnym przez ponad 2 godziny tor w kierunku Brzeska był zablokowany. Pociągi zostały przekierowane na drugi tor, co spowodowało kilkudziesięciominutowe opóźnienia składów pasażerskich. Ruch pociągów został przywrócony gdy zostały zakończone czynności dochodzeniowo-śledcze.

Podróżnym zapewniono zastępczą komunikację autobusową.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano m.in. strażaków z PSP Brzesko i PSP Bochnia, Zespół Ratownictwa Medycznego, a także Policję.

Okoliczności i przyczyny tragedii wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.


Subway station photo created by freepik – www.freepik.com

IB

Podobne artykuły

Jeden komentarz

  1. Bylam w tym pociagu ktory jechal z Krakowa do Zagorza…o godz 8.46 wczoraj 20.07.22…
    Slyszalam z moim synem jak maszynista pociagu.. trabil i trabil…i zaraz zaczal chamowac.. nie mogl nagle
    chamowac bo by ludzi pozabijal.. chamowal I po stronie od okna pociag podniosl sie do gory tj by cos lezalo na torach.. i kola przejechaly.. butelki z woda staly na stoliku pospadaly.. na podloge pod drugie siedzenia…zaraz pomyslelismy ze samobojca wszedl na tory a maszynista mimo mnostwo
    trabien samobojca nie uciekal…droga chamowania takiego sklada osobowego pociagu jest dluga.. ludzie nie zostali uszkodzeni…Autobusy byly rozplanowane do kazdej miejscowosci jak pociag mial jechac..Jeden Pan koordynowal wszystko pieknie…ludzie byli dowiezieni do swoich stacji..Kazdy kto chcial picie to otrzymal..nawet slodkie waffle czy inne slodkie rzeczy… bardzo bylo pieknie zorganizowane…Dziekujemy za Wasza
    Troske o pasazera…Pozdrawiam ..

Back to top button