ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Śmiertelny wypadek motocyklisty w Tuchowie / 30 marca 2024 r.

W długi świąteczny weekend na drogach w Tarnowie oraz powiecie tarnowskim, policjanci odnotowali 16 kolizji oraz 1 wypadek, niestety ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących i aż 7 kierowców straciło swoje prawo jazdy, za znaczne przekroczenie prędkości wśród nich było 3 motocyklistów.

Galeria zdjęć <==

Czterodniowy czas świat wielkanocnych w Tarnowie niestety przyniósł niepożądane żniwo. W sobotę wielkanocną w Tuchowie doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem motocyklisty. Późnym popołudniem wpłynęła informacja o poważnym wypadku w Tuchowie. Z ustaleń policjantów, których dyżurny skierował na miejsce wynika, że w skutek zajechania drogi kierowcy samochodu dostawczego w jego bok uderzył jadący w przeciwnym kierunku motocyklista. Siła uderzenia musiała być duża, ponieważ motocykl suzuki rozpadł się na dwie części. Ratownicy medyczni, którzy byli na miejscu wypadku przez kilkadziesiąt minut udzielali poszkodowanemu motocykliście pierwszej pomocy. 45-latek mieszkaniec powiatu tarnowskiego jednak pomimo profesjonalnej pomocy zmarł w wyniku powstałych w organizmie obrażeń wewnętrznych. Droga w centrum Tuchowa była całkowicie zablokowane przez kilka godzin. Zebranym materiał dowodowy posłuży policjantom do ustalenia wszystkich okoliczności i wskaże winnych tego tragicznego zdarzenia drogowego. W postępowaniu przygotowawczym wypowiedzą się specjaliści z zakresu wypadków komunikacyjnych, a nadzór na prawidłowością tych czynności będzie sprawował tarnowski prokurator. 50-letni mieszkaniec Śląska w chwili wypadku był trzeźwy.

Ponadto w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie policjanci ruchu drogowego ujawnili 3 kierowców na podwójnym gazie, zatrzymali 7 praw jazdy, z czego trzy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Obsługiwali 17 zdarzeń, które zostały zakwalifikowane jako kolizje drogowe.

W ubiegłym roku w świąteczny weekend (7-10.04.2023 roku) miał miejsce 1 wypadek, w którym 1 osoba była ranna, odnotowano 14 kolizji, zatrzymano 3 nietrzeźwych kierowców. Policjanci ruchu drogowego dodatkowo odebrali 11 praw jazdy za różnego rodzaju wykroczenia. Nie odnotowano przekroczeń prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Tarnowska Policja

Podobne artykuły

Back to top button