ADV
Powiat TarnowskiSport

Sukces drużyny Zakładów Mechanicznych!

W niedzielę, 24 stycznia nasza drużyna piłkarska rozegrała mecz z AZS UMCS Lublin w ramach 1/32 Pucharu Polski w Futsalu. Warto zaznaczyć, że drużyna, z którą przyszło zmierzyć się naszym zawodnikom, gra w pierwszej lidze. Rozegranie tego meczu było zatem dla Zakładów Mechanicznych Tarnów – jako drużyny amatorskiej – nie lada wyzwaniem.

Tarnowska ekipa prawo do gry w rozgrywkach centralnych zapewniła sobie zwyciężając w finale Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Podczas niedzielnego meczu graliśmy „u siebie” – bowiem spotkanie odbyło się w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Ze względu na panujące obostrzenia mecz rozegrany został bez udziału publiczności.

ZM Tarnów prowadziły zaciętą i długą walkę z AZS UMCS. Pierwszy gol, jaki padł podczas meczu, został strzelony przez naszych przeciwników z Lublina. Jednak jeszcze w pierwszej połowie Zakłady Mechaniczne Tarnów zdobyły dwie bramki, uzyskując przewagę nad AZS UMCS. Pierwsza połowa zakończyła się zatem wynikiem 2:1 dla Gospodarzy i taki stan utrzymywał się niemal do końca drugiej połowy. Na 30 sekund przed upływem regulaminowego czasu gry straciliśmy bramkę i wynik zmienił się na remis – 2:2. Konieczna była dogrywka. Nie przyniosła ona rozstrzygnięcia, gdyż nie padły podczas niej żadne gole. Niezbędna okazała się seria rzutów karnych. W tym ostatnim etapie meczu Zakłady Mechaniczne Tarnów wykazały swoją przewagę nad przeciwnikami. Lubelska drużyna nie potrafiła bowiem zdobyć bramki, a Gospodarze wykazali się celnością, kończąc serię rzutów karnych wynikiem 3:0. Po zakończonym meczu sportowcy z tarnowskiej drużyny nie ukrywali satysfakcji z powodu pokonania pierwszoligowego przeciwnika.

Skład drużyny ZM Tarnów: Libera Tomasz (1), Chudyba Damian (13), Czyż Adrian (26), Ślęzak Adrian (7), Sojda Dawid (11), Wrzosek Krzysztof (27), Lubera Damian (10), Tyl Marcel (8), Furmański Marcin (6)

Galeria zdjęć <<<

IB

Podobne artykuły

Back to top button