ADV
Wiadomości
Trending

Gaszyn Challenge dla Piotra Imioło z Dębna

Strażacy z OSP Wola Dębińska włączyli się w pomoc dla poszkodowanego mieszkańca Woli Dębińskiej (Gmina Dębno). W ramach akcji #GaszynChalenge strażacy „pompowali” na placu przed swoją remizą. W akcji wzięło 6 druhów.

Piotr Imioło został powaznie ranny w wypadku komunikacyjnym. By powrócił do pełnej sprawności potrzebna jest długotrwała rehabilitacja. Akcja jest wzorowana na niezwykle popularnej w 2020 r. akcji Gaszyn Challenge, gdzie zbierano środki na wsparcie dzieci chorych na SMA czyli rdzeniowy zanik mięśni.

– Aby odnowić zbiórkę, która troszkę wyhamowała postanowiliśmy odświeżyć akcję Gaszyn Challenge zainicjowaną przez OSP Gaszyn. Liczymy, że dzięki temu więcej ludzi się dowie o potrzebie pomocy dla Piotra poprzez nominowanie kolejnych jednostek, firm czy instytucji. Post, w którym rozpoczynamy Gaszyn Challenge dla Piotra do tej pory ma 12 tysięcy odsłon, mamy nadzieję że przyniesie to efekt w postaci wpłat – mówią druhowie z OSP Wola Dębińska.

Zasady #GaszynChalenge są bardzo proste, nominowane osoby lub przedstawiciele instytucji muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz Piotra Imioło lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne przynajmniej trzy osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania.

Przypomnijmy – 8 listopada 2020 r. Piotr Imioło z Woli Dębińskiej uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu. Jego stan był krytyczny. Uszkodzeniu uległ kręgosłup oraz nerwy rdzenia kręgowego. Piotrek jest sparaliżowany od pasa w dół. Lekarze stwierdzili, że jedyną nadzieją na przywrócenie sprawności jest natychmiastowe podjęcie długotrwałej rehabilitacji.

Druhowie z OSP Wola Debińska nominowali do udziału w akcji kolejne jednostki z regionu: OSP KSRG Dębno, OSP Ksrg Pleśna oraz OSP Jadowniki.

W akcji biorą udział także prywatne firmy z regionu.

O zbiórce środków na rehabilitację Piotra Imioło pisaliśmy pod koniec listopada 2020 r.:

Wesprzyj rehabilitację Piotra Imioło z Dębna <==

foto i video: OSP Wola Debińska

IB

 

VIDEO

Podobne artykuły

Back to top button