ADV
blank
WiadomościWideo
Trending

20 ton zboża od rolników z Gminy Szczurowa dla pogorzelców z Nowej Białej

W sobotę 26 czerwca 2021 r. do pogorzelców z Nowej Białej trafił pierwszy transport pomocy humanitarnej z terenu Gminy Szczurowa. Mieszkańcy przekazali tamtejszym rolnikom prawie 20 ton zboża. W ubiegłotygodniowym pożarze zniszczone zostało wiele budynków gospodarczych i zgromadzona w nich pasza dla zwierząt.

Ogień, niszczycielski żywioł, objął w Nowej Białej dwadzieścia dwa budynki mieszkalne. Ponadto kolejne kilkanaście budynków gospodarczych, w których znajdowały się płody rolne, maszyny rolnicze i zwierzęta gospodarskie. Część z tego dorobki i zwierząt udało się uratować – wynosząc i wyprowadzając, ratując przed ogniem. Jednak w wielu przypadkach ogień zniszczył wszystko.

O tym jak ważna jest pomoc innych osób – wielokrotnie przekonali się mieszkańcy Gminy Szczurowa w trakcie powodzi jakie w minionych latach dotykały tę gminę. Dzięki wsparciu życzliwych ludzi do rolników z Gminy Szczurowa w trudnych chwilach trafiała pomoc m.in. w postaci niezwykle potrzebnej paszy dla zwierząt.

– Serdecznie dziękuję Mieszkańcom naszej gminy za bezinteresowną pomoc poszkodowanym z Nowej Białej.

Okazaliście wspaniały gest miłości wobec drugiego pokazując, że na mieszkańców Gminy Szczurowa zawsze można liczyć. Jeszcze raz z całego serca Wam dziękuję! – mówi Zbigniew Moskal wójt Gminy Szczurowa.

Po raz kolejny okazało się jak w trudnych chwilach ważna jest współpraca i wzajemna pomoc. W zbiórkę zaangażowali się rolnicy, sołtysi oraz strażacy. Dzięki uprzejmości prezesa Gminnej Spółdzielni w Szczurowej Zdzisława Nawrota dostarczone zboże zostało zgromadzone w użyczonych przez spółdzielnię magazynach. Następnie dzięki Mirosławowi Rogożowi właścicielowi firmy “Krak Złom” i jego pracownikom udało się nieodpłatne dostarczyć zboże na Podhale. Ogromną zasługę mieli w tym wszystkim strażacy z OSP KSRG Uście Solne, OSP Górka i OSP Wrzępia, którzy wzięli na siebie załadunek i rozładunek zboża.

Dziękujemy za piękną postawę!

foto: Gmina Szczurowa

IB / Szczurowa

VIDEO

blank

Podobne artykuły

Back to top button