ADV
KulturaWiadomości
Trending

W wakacje zwiedzaj Iwkową i Czchów z przewodnikiem

Jeśli chcesz lepiej poznać atrakcje Iwkowej oraz Czchowa – weź udział w bezpłatnych spacerach z przewodnikiem. To propozycja zarówno dla mieszkańców, jak i turystów, którzy chcą poznać najciekawsze atrakcje turystyczne Powiatu Brzeskiego i Regionu Tarnowskiego.

W ramach projektu przygotowanego przez Tarnowską Organizację Turystyczną w każda sobotę i niedzielę nadchodzących wakacji będzie można wraz z przewodnikiem poznać historię Czchowa i Iwkowej. Obie te miejscowości dzięki zrealizowanym w ostatnich latach projektom z zakresu modernizacji i rozbudowy istniejącej infrastruktury stały się celem turystycznych eskapad. W ciągu roku odwiedza je kilkadziesiąt tysięcy turystów którzy chcą zobaczyć wyremontowaną i rozbudowaną basztę w Czchowie, czy też podziwiać widoki z tarasu na szczycie wieży widokowej w Iwkowej.

Czas zwiedzania został tak zaplanowany, że najbardziej wytrwali będą mogli jednego dnia odwiedzić zarówno Iwkową, jak i Czchów.

Zwiedzanie Czchowa i wzgórza zamkowego:

Miejsce zbiórki: przy fontannie św. Kingi na Rynku w Czchowie

Kiedy: soboty i niedziele, godz. 16:00 (ok. 2 godz.)

Zwiedzanie Iwkowej:

Miejsce zbiórki: W Kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Iwkowej

Kiedy: soboty i niedziele, godz. 12:00 (ok. 2 godz.)

Tarnowska Organizacja Turystyczna otrzymała z Województwa Małopolskiego grant w ramach projektu „Małopolska Gościnna – I edycja” na projekt #ZwiedzajTarnów. W ramach projektu w lipcu i sierpniu będzie można zwiedzać zarówno Tarnów jak i wybrane miejscowości w regionie.

– Spacerki tradycyjnie skupią się na atrakcjach centrum – średniowiecznej starówce z zachowanymi fragmentami murów miejskich i architekturą epoki Odrodzenia i secesyjnej zabudowie ulic przylegających do starego miasta. Będzie to także okazja do poznania wielkich tarnowian, usłyszenia kilku słów o tragicznych losach tarnowskich Żydów podczas II wojny światowej czy o pierwszych więźniach KL Auschwitz, którymi byli Polacy z tarnowskiego więzienia – mówi Marcin Pałach z Tarnowskiej Organizacji Turystycznej.

PROGRAM

Spacerki odbywać się będą w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia bieżącego roku:

Zwiedzanie Tarnowa:

Miejsce zbiórki: Tarnowskie Centrum Informacji

kiedy: codziennie, godz. 12:00 (ok. 1,5 godz.)

Zwiedzanie Katedry:

poniedziałek – piątek: godz. 9:30 – 11:30, 15:00 – 18:00

soboty: godz. 9:30 – 11:30

niedziele: godz. 16:00 – 18:00

Zwiedzanie Zalipia:

Miejsce zbiórki: przed siedzibą Muzeum Felicji Curyłowej

Kiedy: soboty i niedziele, godz. 11:00 (ok. 2 godz.)

Zwiedzanie „Skamieniałego Miasta” w Ciężkowicach:

Miejsce zbiórki: dolny parking, ul. Krynicka przy DW 977

Kiedy: soboty i niedziele, godz. 13:00 (ok. 2 godz.)

Podobnie jak w latach ubiegłych tak i tym razem zwiedzanie jest bezpłatne i odbywa się z przewodnikiem, a wcześniejsze zapisy na wydarzenia nie obowiązują.

Na tegoroczną edycję Spacerków po Tarnowie i regionie Tarnowska Organizacja Turystyczna zaprasza wspólnie z Tarnowskim Centrum Informacji oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie.

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button