ADV
WiadomościWideo

Gmina Szczurowa przyłączyła się do akcji charytatywnej #GaszynChallenge

Pracownicy Urzędu Gmina Szczurowa przyłączyli się do akcji charytatywnej #GaszynChallenge. Poprzez sympatyczny happening urzędnicy włączyli się w pomoc dla chorych na SMA dzieci.

Akcja strażaków ochotników z Gaszyna #GaszynChallenge swoim zasięgiem już rozprzestrzeniła się na terenie całej Polski. Włączają się w nią kolejne instytucje – m.in. Policja, Straż Graniczna, Wojsko Polskie, a w ostatnim czasie także również urzędników.

Zasady są bardzo proste, nominowane osoby lub przedstawiciele instytucji muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz dzieci chorych na SMA lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne przynajmniej trzy osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania.

Wojtuś Howis z Galewic od którego rozpoczęła się cała akcja otrzymał pomoc (udało się uzbierać ponad 10 milionów złotych), ale są jeszcze inne dzieci, które na nas liczą. Policjanci z Czchowa dołączyli do drużyny Tosi https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengetosia.

Urzędnicy z Urzędu Gminy w Szczurowej nominowali do #GaszynChallenge: Marszałka Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski wraz z zarządem województwa (tj. Marta Malec-Lech, Łukasz Smółka, Tomasz Urynowicz, Edward Czesak), a także kluby sportowe z terenu gminy Szczurowa: Rylovia Rylowa, Korona Niedzieliska, LKS Wiślanie Wola Przemykowska, Bizon Szczurowa.

#GaszynChallenge okazał się takim sukcesem, że teraz może pomóc innym chorym dzieciom – uruchomione zostały kolejne zbiórki dla innych dzieci z tą chorobą. Poniżej znajduje się opis akcji z listą dzieci chorych na SMA potrzebujących finansowej pomocy:

#GaszynChallenge <==

O policjantach z komisariatu w Czchowie, którzy włączyli się do akcji #GaszynChallenge pisaliśmy w materiale:

#GaszynChallenge. Policjanci z Czchowa pomogli Tosi / video <==

O policjantach z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, którzy włączyli się do akcji #GaszynChallenge pisaliśmy w materiale:

Brzescy policjanci „pompowali” dla dzieci chorych na SMA / video <==

O strażakach z Powiatów Brzeskiego, Bocheńskiego i Tarnowskiego, którzy włączyli się do akcji #GaszynChallenge pisaliśmy w materiale:

Strażacy „pompują” dla Wojtusia chorego na rdzeniowy zanik mięśni / video <==


Gmina Szczurowa
IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button