ADV
1
Wiadomości

Zagubiona błąkała się po okolicy. 89-latką zaopiekowali się policjanci z Czchowa

Policjanci z Czchowa zaopiekowali się starszą kobietą, którą odnaleźli podczas patrolu w centrum Iwkowej. Kobieta sprawiała wrażenie kompletnie zdezorientowanej i zagubionej. W rozmowie z mundurowymi nie potrafiła podać swoich danych personalnych oraz tego skąd pogodzi. Funkcjonariusze zajęli się seniorką i ustalili kim jest a następnie przekazali pod opiekę zatroskanej wnuczce.

Wczoraj, 16 września, po godzinie 13, policjanci z Czchowa patrolujący Iwkową od mieszkańców otrzymali informację, że w centrum miejscowości bez celu błąka się starsza kobieta. Funkcjonariusze szybko odnaleźli kompletnie zdezorientowaną i zagubioną seniorkę. W rozmowie z mundurowymi kobieta wypowiadała się chaotycznie a próby ustalenia jej tożsamości i miejsca zamieszkania okazały się bezskuteczne. Kobieta nie miała przy sobie żadnych dokumentów. Policjanci nawiązali kontakt z okolicznymi sołtysami, aby ustalić czy kobieta jest mieszkanką gminy Iwkowa. Próbując dotrzeć do rodziny rozpytywali okolicznych mieszkańców czy jest im znana. Kiedy patrol podjechał pod sklep w miejscowości Dobrociesz starszą kobietę rozpoznała obsługa sklepu. Od razu próbowano nawiązać kontakt z rodziną. W międzyczasie z policjantami skontaktował się dyżurny brzeskiej jednostki, który otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej rodziny o zaginięciu 89-latki z Dobrociesza. Na szczęście kobieta była już „na pokładzie” radiowozu i została przekazana pod opiekę zatroskanej wnuczce. Jak się później okazało, seniorka wsiadła najprawdopodobniej w busa i znalazła się w miejscu oddalonym od jej miejsca zamieszkania o  około 6 kilometrów.

Policjanci apelują, aby wzmóc czujność nad osobami, za które jesteśmy odpowiedzialni., szczególnie tymi, które ze względu na wiek czy różne schorzenia mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może prowadzić do nieszczęścia.

IB

 

Podobne artykuły

Back to top button