ADV
Sport
Trending

Pierwsze spotkania sekcji dziewczęcej

W miniony weekend sekcja dziewczęca AP CANPACK Okocimski Brzesko zainaugurowała swój historyczny debiut w żeńskich rozgrywkach ligowych. Podopieczne trenera Pawła Dudy rywalizują w 3 grupie wojewódzkiej lidze młodziczek. Drużyna rywalizuje z takimi zespołami jak: AKF Wisła Brześnica, Tarnovia Tarnów oraz KS Rysy Bukowina Tatrzańska. W sobotę dziewczynki rozegrały trzy spotkania odnoszą jedno zwycięstwo oraz ponosząc dwie porażki.

Paweł Duda (trener AP CANPACK Okocimski Brzesko): -„Dziewczyny dobrze zainaugurowały swój historyczny start w żeńskich rozgrywkach ligowych. Na początku zmierzyliśmy się z Tarnovią i musieliśmy uznać ich wyższość, choć piłkarsko wcale nie byliśmy słabsi. Tarnowianki grały mądrze, z pomysłem ale przekonany jestem, że już niedługo zaczniemy z nimi podejmować równa walkę.

W drugiej kolejce byliśmy faworytami, ale zaczęło się bardzo nie po naszej myśli, bo już po 7 minutach przegrywaliśmy 2-0. Dziewczyny zagrały bardzo skutecznie i z wysokim zaangażowaniem i finalnie skończyło się zwycięstwem 7-2. W trzeciej kolejce byliśmy skazani na porażkę, gdyż Wisła wcześniejsze mecze wygrała z Tarnovią oraz Rysami, kolejno 10-0 i 11-0. Nas skarciły rówieśniczki niewiele mniej, bo 9-0. Mimo to było dużo momentów, z których jestem zadowolony. Chciałem żebyśmy mimo niekorzystnego wyniku trzymali się naszych założeń i doskonalili to co ćwiczymy na treningach oraz w okolicznościach meczowych. Uważam, że dziewczęta na przestrzeni roku (start sekcji żeńskiej) nauczyły się bardzo dużo jeśli chodzi o rozumienie gry, dlatego jestem przekonany, że będzie tylko lepiej.”

Kadra: Emilia Płachta, Aleksandra Nowak, Aleksandra Kleśny, Weronika Góral, Wiktoria Konieczny, Magdalena Kołodziej, Wiktoria Bochenek, Amelia Miterka (kapitan), Zofia Świerczek, Martyna Chudyba.

Wyniki spotkań:
KS Rysy Bukowina Tatrzańska – AP CANPACK Okocimski Brzesko 2:7
AKF Wisła Brzeźnica – AP CANPACK Okocimski Brzesko 9:0
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Tarnovia Tarnów 0:3

okocimski.com

blank

Podobne artykuły

Back to top button