Wiadomości
Trending

6 nowych zakażeń w Powiecie Brzeskim – tym razem w Borzęcinie /17 września 2020 r.

O 6 osoby zwiększyła się liczba zakażonych koronawirusem w Powiecie Brzeskim w czwartek 17 września 2020 r. Łączna liczba zakażonych wzrosła do 160 osób. W porannym komunikacie sanepid poinformował o 6 nowym zakażeniu w Gminie Borzęcin. Wg portalu glos24.pl – dzisiejsze zakażenia dotyczą sześciu podopiecznych Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie.

Dom Pomocy Społecznej Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej jest domem pobytu stałego, przeznaczony dla osób w podeszłym wieku i niepełnosprawnych fizycznie. W borzęcińskim DPS przebywa na dzień dzisiejszy 74 podopiecznych.

– Osoby chore zostały oddzielone od zdrowych. Stan podopiecznych zakażonych przebywających na terenie DPS jest dobry, bez objawów. Podopieczni, których stan zdrowotny budził uwagi przebywają w szpitalu – poinformowała redakcje portalu glos24.pl dyrektor DPS w Borzęcinie – Ewa Gładysz-Kulka.

Bieżąca sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim

Aktualnie w Powiecie Brzeskim jest 14 aktywnych przypadków koronawirusa. Jak wynika z danych udostępnionych przez Powiatową Stację Sanitarno–Epidemiologiczną w Brzesku z grupy aktywnych zakażeń w izolacji przebywa 12 osób, a hospitalizacji zostało poddane 2 osoby. Znacząco zmniejszyła się liczba osób objętych kwarantanną do 152 osób – to za sprawa wygaszenia kwarantanny dla bliskich oraz dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Świętego Jana Pawła II w Borzęcinie Górnym.

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 17 września 2020 r. / godz. 8.00 <==

Zakażeni

Do dnia 17 września 2020 r. na terenie Polski stwierdzono 76,571 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 2188 osób. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 9 201 osób (w tym aktywnych: 2 098). Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 181 osób – w tym 13 osób, których zgony były z innych przyczyn niż COVID-19.

Zmarli

Niestety spośród osób zakażonych na chwilę obecną w Powiecie Brzeskim są cztery osoby zmarłe. W środę 15 kwietnia 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 79-letniej kobiety z Powiatu Brzeskiego zakażonej koronawirusem. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Kobieta była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W sobotę 9 maja 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 69-letniego mężczyzny z Powiatu Brzeskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

W statystykach dziennych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem (kobieta i mężczyzna), których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19. Kobieta była mieszkanką Gminy Brzesko, natomiast mężczyzna mieszkańcem Gminy Borzęcin.

Ozdrowieńcy

Wśród wielu przygnębiających informacji związanych z epidemią koronawirusa pojawiają się czasami również te, które dają nadzieję. W komunikatach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie pojawiły się informacje o ozdrowieńcach. W tej grupie jest już 6 922 osób. W Powiecie Brzeskim 142 osób. Ozdrowieniec, to osoba nie mająca objawów choroby, ale mogąca jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową.

Testy

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach: 2 031 (poprzednia doba: 2 385).

Ciekawe zestawienie danych statystycznych nt. epidemii koronawirusa w Polsce https://koronawirus-w-polsce.pl/ <==

Informacje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan do dnia 13 września 2020 r.

Zakażonych – 14 osób
Izolacja – 12 osób
Hospitalizacja – 2 osób
Ozdrowieńcy – 142 osoby
Osoby w kwarantannie – 152
Zgony – 4 (w tym 2 z powodu COVID-19)
Przypadki potwierdzone w poszczególnych gminach:
Gmina Brzesko – 56
Gmina Szczurowa – 16
Gmina Dębno – 15
Gmina Borzęcin – 36
Gmina Gnojnik – 10
Gmina Iwkowa – 16
Gmina Czchów – 11

Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim – raporty dzienne za cały okres trwania epidemii <==

foto: zdjęcie ilustracyjne

IB / MUW

 

 

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast