Wiadomości
Trending

Czy brzeskiemu IMEXowi grozi zamknęcie?

W czwartek 17 września 2020 r. na stronie portalspozywczy.pl pojawił się obszerny wywiad z Grzegorzem Markiem, prezesem firmy Imex Poland. Ma to związek z procedowanymi właśnie przez Sejm ustawami dotyczącymi ochrony zwierząt. W środę po południu Sejm rozpoczął prace nad projektami ustaw, autorstwa PiS oraz Koalicji Obywatelskiej, dotyczącymi zmian w ustawie o ochronie zwierząt. Projekt PiS zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych.

Firma Imex Poland Sp. z o.o. z Brzeska od lat specjalizuje się w prowadzeniu uboju tradycyjnego halal w zakresie uboju drobiu oraz certyfikowanej produkcji elementów drobiu z takiego uboju. 80 proc. produkcji firmy trafia na eksport, głównie do Francji i Niemiec. Jeszcze w maju prezes spółki, Grzegorz Marek został zaproszony do konferencji z udziałem Premiera i Prezydenta RP. Dziś w dramatycznym apelu pisze wprost: Rządowy projekt Ustawy wprowadzającej zakaz uboju religijnego to koniec profilu działalności, jaki firma prowadziła od lat w zakładzie zatrudniającym 250 osób.

– Wprowadzenie zakazu uboju religijnego będzie dużo gorsze w skutkach niż pandemia nie ukrywa, że wejście w życie zakazu uboju religijnego to zaprzepaszczenie wielu szans i zniszczenie efektów wieloletniej pracy wielu ludzi – mówi Grzegorz Marek, prezes firmy Imex Poland.

Całość wywiadu dostępna jest na stronie portalspozywczy.pl. Portalspozywczy.pl. prezentuje najświeższe informacje o tym, co dzieje się w sektorze spożywczym i handlu produktami żywnościowymi. To opiniotwórcze źródło informacji dla branży żywnościowej oraz jej instytucjonalnego i rynkowego otoczenia. Głównym odbiorcami serwisu są uczestnicy rynku spożywczego – w tym kadra zarządzająca, właściciele firm, przedstawiciele organizacji branżowych i sektorowych, eksperci, specjaliści, dziennikarze, potencjalni inwestorzy.

Artykuł: Prezes firmy Imex: Wprowadzenie zakazu uboju religijnego będzie dużo gorsze w skutkach niż pandemia <==

Również Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski głośno mówi, polskie rolnictwo nie może rozwijać się bez eksportu. Jego zdaniem idzie dobry czas dla polskiego rolnictwa, pod warunkiem, że nie zniszczymy go złymi ustawami, administracyjnie zakazując uboju rytualnego.

foto: zdjęcie ilustracyjne / Imex

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Jeden komentarz

  1. Nareszcie koniec Auschwitz -Birkenau dla zwierząt,niech sobie sami Francuzi algierskiego pochodzenia maltretują kury w Paryżu,ale nie tam od lat jest to ZAKAZANE!!!!

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast