ADV
blank
Powiat BocheńskiWiadomościWideo
Trending

Strażacy „pompują” dla Wojtusia chorego na rdzeniowy zanik mięśni / video

Strażacy w całej Polsce podjęli wyzwanie by wesprzeć zbiórkę pieniędzy dla chorego Wojtusia Howisa z Galewic (województwo łódzkie). Strażacy biorą udział w akcji #GaszynChallenge, która polega na wykonaniu 10 pompek i wpłacie pieniędzy na konto zbiórki charytatywnej. Efekt jest piorunujący – strażakom udało się uzbierać 573 608,63 zł, a w akcję włączyło się już blisko 7500 osób. Organizator tej akcji – Marcin Topór zakładał, że organizując tą akcję uda się uzbierać 6000 zł. Na chwilę obecną strażacy i policjanci wykonali 9700% normy!

W akcji nie mogło zabraknąć strażaków z Powiatów Brzeskiego, Bocheńskiego i Tarnowskiego. Od kilku dni prezentują na swoich profilach nagrania na których „pompują” dla Wojtusia. Nawet strażacy z OSP KSRG Tuchów biorą udział w akcji, pomimo że w ich gminie jest trudna sytuacja związana z rozwiercającą się epidemią koronawirusa.

W akcji „pompują m.in. strażacy z jednostek:

Powiat Brzeski

OSP Szczepanów, OSP Jadowniki, OSP Poręba Spytkowska, OSP Zaborów, OSP Uście Solne, OSP Biesadki, OSP Gnojnik, OSP Górka, OSP Dębno, OSP Wojakowa, OSP Łęki

Powiat Bocheński

OSP Lipnica Murowana, OSP Lipnica Górna

Powiat Tarnowski

OSP Tuchów, OSP Szerzyny, OSP Ryglice, OSP Żurowa, OSP Dąbrówka Tuchowska, OSP Rzepiennik Strzyżewski, OSP Olszyny, OSP Rzepiennik Biskupi, OSP Ciężkowice, OSP Wola Rzędzińska, OSP Jodłówka Wałki, OSP Pogórska Wola

 

Zobaczcie wideo na końcu artykułu! Jeżeli waszej jednostki nie ma na liście – napiszcie to w komentarzu!

 

Kim jest Wojtuś Howis?

Malutki Wojtuś Howis z Galewic cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Rodzice chłopca robią wszystko aby walczyć z postępującą chorobą. Jedyną szansę na zatrzymanie rozwoju choroby upatrują w leczeniu w Stanach Zjednoczonych. Terapia genowa przeznaczona jest jedynie dla pacjentów, którzy nie ukończyli 2 roku życia. W przypadku chłopca z Galewic będzie to grudzień 2020 r. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zarejestrowała terapię genową firmy Novartis – Zolgensma. Cena jednorazowego wlewu to ok. 2,13 mln dolarów.

Ponad 2 miliony dolarów, czyli ponad 9 milionów złotych… Jeszcze kilka miesięcy temu zebranie w krótkim czasie tak ogromnej kwoty, wydawało się równie prawdopodobne co lot w kosmos. W zbiórkę dla Wojtusia zaangażowały się setki tysięcy osób. Tempo jest niesamowite! Akcję wsparło 227 117, które przekazały ponad 8 587 855,91 zł (95,48%). Potrzebne jest jeszcze ponad 400 000 zł aby uzbierać wymaganą kwotę.

Jeżeli możecie pomóżcie!

Zbiórka: Wojtuś – ponad 9 milionów złotych za maleńkie życie! Uratujmy go przed SMA! <==

 


IB

O zbiórce dla Wojtusia


Wyzwanie przyjęli m.in.

POWIAT BRZESKI
OSP Jadowniki

OSP Szczepanów

OSP Poręba Spytkowska

OSP Zaborów

OSP Uście Solne

OSP Biesiadki

OSP Gnojnik

OSP Górka

OSP Dębno

OSP Wojakowa

OSP Łęki

POWIAT BOCHEŃSKI
OSP Lipnica Górna

OSP Lipnica Murowana

POWIAT TARNOWSKI

OSP Szerzyny

OSP Ryglice

OSP Żurowa

OSP Dąbrówka Tuchowska

OSP Rzepiennik Strzyżewski

OSP Olszyny

OSP Rzepiennik Biskupi

OSP Ciężkowice

OSP Wola Rzędzińska

OSP Jodłówka Wałki

OSP Pogórska Wola

blank

Podobne artykuły

Back to top button