ADV
WiadomościWideo
Trending

Brzescy policjanci „pompowali” dla dzieci chorych na SMA / video

Policjanci z Brzeska na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Brzesku mł. insp. Bogusławem Chmielarzem włączyli się do udziału w akcję #GaszynChallenge. Brzescy mundurowi ustawiając się w kształcie serca wzorowo wykonali zadanie – wykonali grupowe „pompowanie”, nagrali ciekawy film i oczywiście dokonali wpłaty na konto dzieci chorych na SMA w serwisie siepomaga.pl.

Dzięki wsparciu wielu ludzi dobrej woli udało się uzbierać ponad 9 mln dla malutkiego Wojtusia Howisa z Galewic cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). #GaszynChallenge to akcja strażaków ochotników z Gaszyna. Swoim zasięgiem już dawno wyszła poza ich powiat – rozprzestrzeniając się na teren całej Polski. Włączają się w nią kolejni mundurowi. Efekt akcji jest piorunujący – strażakom, policjantom i żołnierzom udało się uzbierać 1 050 802,06 zł, a w akcję włączyło się już blisko 14 806 osób. Organizator tej akcji – Marcin Topór zakładał, że organizując akcję uda się uzbierać 6000 zł. Na chwilę obecną strażacy i policjanci wykonali 17 513% normy! Tak! Siedemnaście tysięcy pięćset trzynaście procent!

Zasady są bardzo proste, nominowane osoby lub przedstawiciele instytucji muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej 3 osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Brzesku przyjęli wyzwanie od funkcjonariuszy z Wieliczki. Do wykonania zadania nominowali Komendę Powiatową Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Państwową Straż Pożarną w Brzesku, 1 Batalion Czołgów z Żurawicy im. płk. Józefa Koczwary oraz 16 Batalion Powietrznodesantowy w Krakowie.

– Pamiętajmy, że kolejne dzieciaki zmagające się z tą poważną chorobą czekają na nasze wsparcie. Niech hasło „pompujemy dla dzieciaków” zmobilizuje nas do działania właśnie dla nich.

Zachęcamy do wpłat! – apelują policjanci z Komendy Powiatowej w Brzesku.

#GaszynChallenge okazał się takim sukcesem, że teraz może pomóc innym chorym dzieciom – uruchomione zostały kolejne zbiórki dla innych dzieci z tą chorobą. Poniżej znajduje się opis akcji z listą dzieci chorych na SMA potrzebujących finansowej pomocy:

#GaszynChallenge <==

O strażakach z Powiatów Brzeskiego, Bocheńskiego i Tarnowskiego, którzy włączyli się do akcji #GaszynChallenge pisaliśmy w materiale:

Strażacy „pompują” dla Wojtusia chorego na rdzeniowy zanik mięśni / video <==

IB / KPP Brzesko

VIDEO

Podobne artykuły

Back to top button