Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Śmiertelny wypadek motocyklisty

Śmiertelny wypadek motocyklisty

11101662_704104529699998_678319448_nProszowicka Policja ustala przyczyny wypadku drogowego, w którym zginął 19-letni motocyklista. Do zdarzenia doszło dzisiaj o godz. 10:30 na drodze wojewódzkiej nr 768 w miejscowości Sokołowice.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący motocyklem marki Honda, 19- letni mieszkaniec gm. Szczurowa, zjechał ze swojego pasa i uderzył czołowo w samochód ciężarowy marki Scania, kierowanym przez 32-letniego mieszkańca gminy Wawrzeńczyce. Motocykl w momencie uderzenia stanął w płomieniach. Szybko został ugaszony przez straż pożarną. Motocyklista poniósł śmierć na miejscu. W czynnościach uczestniczył prokurator i biegły. Droga była zablokowana a proszowicka policja regulowała ruchem i wyznaczała objazdy.

Policjanci z proszowickiej komendy apelują do kierujących samochodami oraz motocyklami o wzajemny szacunek na drodze. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo własne i innych. Traktowanie drogi jak toru wyścigowego dla motocykli kończy się niejednokrotnie tragedią. Większość motocyklistów na naszych drogach to ludzie respektujący przepisy. Są to osoby świadome zagrożeń, więc sami ich nie stwarzają, chroniąc swoje życie, swoich pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Niestety zdarzają się i tacy, u których górę nad rozsądkiem bierze brawura i brak poszanowania dla bezpieczeństwa innych. W walce z piratami drogowymi policja zapowiada surowe i bezwzględne kary. Ważne jest także zachowanie kierujących samochodami wobec motocyklistów. Sezon motocyklowy w pełni, więc zanim wykonamy manewr, korzystajmy z lusterek w samochodzie, by upewnić się czy nie narazimy na niebezpieczeństwo motocyklistę.

Zdjęcia z miejsca wypadku <==

==

Sierż.szt. Malwina Kurowska
Rzecznik KPP Proszowice

2 komentarze

  1. …….!!!! Widząc go na motorze wiedzxialam ze tak skonczy wcale mi go nie szkoda bezmyślny ……, szkoda mi tylko jego rodziny

  2. kim trzeba byc,by polubic info o wypadku smiertelnym nastolatka?