ADV
Wiadomości
Trending

Śmiertelny wypadek na węźle autostradowym Brzesko / 4 czerwca 2024 r.

Do dwóch zdarzeń drogowych doszło we wtorek 4 czerwca 2024 r. w godzinach popołudniowych w pobliżu węzła autostradowego Brzesko. Pierwsze zdarzenie miało miejsce na autostradzie A4 na wysokości Jodłówki, natomiast do kolejnego, znacznie poważniejszego wypadku doszło na skrzyżowaniu ul. Leśnej ze zjazdem z autostrady. W wyniku zderzenia 4 pojazdów zginął jeden z kierowców.

W godzinach popołudniowych nad Brzeskie przechodziły opady deszczu, miejscami intensywne, co mogło mieć wpływ na warunki panujące na drogach.

Wypadek na wysokości Jodłówki

Do zdarzenia doszło kilkanaście minut przed godzina 17 na autostradzie A4 na pasie w kierunku Bochni (465 km) – ze wstępnych informacji wynika, że samochód uderzył w bariery energochłonne rozdzielające pasy autostrady. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Ze względu na całkowitą blokadę jezdni na czas prowadzenia akcji ratowniczej – w pewnym momencie korek miał ponad 6 km długości.

Do zdarzenia zadysponowano strażaków z JRG Bochnia oraz JRG Brzesko, a także Policję, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Służbę Autostradową.

Wypadek na skrzyżowaniu ul. Leśnej

Kilka minut po godzinie 17 w Brzesku na skrzyżowaniu ul. Leśnej z Drogą Krajową 75 (zjazd z autostrady) doszło do zderzenia 4 pojazdów w tym dwóch samochodów osobowych, ciężarówki oraz busa z lawetą przewożącego maszyny rolnicze. W momencie przybycia służb ratowniczych na miejsce jeden poszkodowanych kierowców znajdował się zakleszczony (bez funkcji życiowych) w pojeździe. Pomimo podjętej akcji ratowniczej nie udało się przywrócić funkcji życiowych.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano strażaków z JRG Brzesko (3 zastępy) wraz z druhami z jednostek OSP Jadowniki oraz OSP Szczepanów. Do zdarzenia zadysponowano także Zespół Ratownictwa Medycznego, Policję oraz służbę autostradową.

Utrudnienia w tym rejonie mogą potrwać kilka godzin w związku z pracą policjantów ustalających przyczyny tragicznego zdarzenia.

Droga krajowa nr 75 – tj. łącznik autostradowy został na tym odcinku zamknięty.

Mapa natężenia ruchu – węzeł autostradowy Brzesko – 4 czerwca 2024 r. . godz. 17.30.

foto: Nadesłane – PSP Brzesko

IB / PSP Brzesko

Galeria zdjęć

blank blank blank

blank

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button