ADV
blank
Wiadomości
Trending

Brzescy policjanci wspólnie z najmłodszymi świętowali Dzień Dziecka / zdjęcia

Jak co roku, policjanci z Brzeska i Czchowa z przyjemnością włączyli się w obchody Dnia Dziecka biorąc udział w piknikach zorganizowanych na terenie powiatu brzeskiego. Podczas wspólnej zabawy i atrakcji przygotowanych specjalnie dla najmłodszych była również okazja do promowania bezpiecznych zachowań.

Galeria zdjęć <==

W miniony weekend policjanci Wydziału Prewencji brzeskiej komendy, a także mundurowi z Komisariatu Policji w Czchowie, promowali bezpieczeństwo podczas festynów i pikników z okazji Dnia Dziecka, które odbyły się m.in. w Brzesku, Dębnie i Czchowie. Podczas spotkań funkcjonariusze opowiadali dzieciom o swojej służbie i tłumaczyli, na czym polegają codzienne zadania, które realizuje Policja. Stoiska mundurowych przyciągały wielu entuzjastów, którzy chętnie przymierzali elementy policyjnego umundurowania. Największą jednak atrakcją okazały się radiowozy, za kierownicą których ochoczo siadali najmłodsi. Dzieci chętnie wykonywały odciski palców, które później zabierały ze sobą na pamiątkę spotkania z brzeskimi funkcjonariuszami. Ogromnym powodzeniem cieszyły się konkursy organizowane przez policjantów, podczas których dzieci musiały wykazać się wiedzą m.in. z zakresu ruchu drogowego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Na dzieci czekały drobne upominki i odblaski. Najmłodsi z entuzjazmem słuchali jak wygląda codzienna służba policjanta, a nieco starsi ochoczo przymierzali alkogogle i narkogogle. Mundurowym towarzyszyła policyjna maskotka Inspektor Gryf, do której ochoczo tuliły się dzieci i robiły pamiątkowe zdjęcia.

Wspólna zabawa była też doskonałą okazją do promowania bezpiecznych zachowań, przede wszystkim podczas zbliżającego się wakacyjnego wypoczynku. Dzieci z ciekawością słuchały jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą czy podczas letnich wyjazdów. Starsi uczestnicy pikniku otrzymali ulotki zachęcające do wstąpienia w policyjne szeregi, mogli też zasięgnąć informacji i na miejscu dowiedzieć się jak zostać policjantem.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za wspólną zabawę i życzymy, aby uśmiech towarzyszył im nie tylko w dniu ich święta, ale cały rok.

KPP Brzesko

blank

Podobne artykuły

Back to top button