ADV
blank
Wiadomości
Trending

Śnieżny i mroźny weekend 16-17 stycznia 2021 r.

Jak informuje Internetowa Stacja Meteo w Tarnowcu zapowiada się śnieżny i mroźny weekend (16-17 stycznia 2021 r.). W sobotę w godzinach wieczornych możemy spodziewać się opadów śniegu (8-10 cm nowego białego puchu) i temperatur od -9 C do nawet -16 stopni C. Z kolei w niedzielę w ciągu dnia będzie ok. -9 st. C, sporo przejaśnień i rozpogodzeń. Bardzo mroźna za to zapowiada się noc z niedzieli na poniedziałek. Możemy spodziewać się temperatury minimalnej ok. -17 a miejscami nawet -19 st. C.

– W dniu jutrzejszym przez Polskę z północy na południe będzie „nurkował” płytki niż z opadami śniegu, które pojawią się wieczorem, w związku z tym, że będzie zachmurzenie i opady śniegu w nocy z soboty na niedzielę nie spodziewamy się dużych spadków temperatur. Przewidywany przyrost pokrywy śnieżnej po opadach w sobotę to ok. 8-10 cm. Temperatura nie powinna spaść poniżej -11, -12 st. C, ale jest jedno „ale”, jeśli niż będzie przemieszczał się szybciej i zdąży się wypogodzić w niedzielę nad ranem, to nie jest wykluczone, że temperatura spadnie do ok. -15, -16 st. C.

Noc z niedzieli na poniedziałek zapowiada się bardzo mroźnie.

– W ciągu dnia w niedzielę ok. -9 st. C, sporo przejaśnień i rozpogodzeń. Kluczowa jest noc z niedzieli na poniedziałek – wszystko zależy od zachmurzenia, im więcej będzie chmur tym szansa na duży mróz mniejsza, niemniej jednak w przypadku zachmurzenia spodziewamy się temperatury minimalnej ok. -17, -19 st. C, jeśli się rozpogodzi to nawet do -22 st. C, lokalnie nawet mroźniej.

Ale niestety dla miłośników zimowej pogody nie ma dobrych informacji – od wtorku bowiem nastąpi ocieplenie!

– W poniedziałek pogodnie, temperatura w dzień maksymalnie około -10 st. C, noc z poniedziałku na wtorek – ostatnia mroźna, lokalnie możliwe ponownie -20 st. C. Potem ocieplenie i od czwartku odwilż!

IB

++ PROGNOZA NA WEEKEND – AKTUALIZACJA ++

W prognozach zaszły delikatne zmiany, w dniu jutrzejszym przez Polskę z…

Opublikowany przez Internetowa Stacja Meteo Tarnowiec Piątek, 15 stycznia 2021

blank

Podobne artykuły

Back to top button